Zavřít reklamu

Podpora Dual SIM je v dnešní době již samozřejmostí. Pravdou ale je, že u iPhonu jsme si na ni museli relativně dlouho počkat. Vůbec poprvé se podpora Dual SIM objevila u iPhonu XS – v té době už ji umělo mnoho konkurenčních zařízení. Dvě SIM karty se nejčastěji využívají z toho důvodu, jelikož můžeme mít jedno číslo osobní a druhé pracovní. Co se pak týče nějakých možností a ovládání Dual SIM, tak jablečný telefon stále víceméně pokulhává a nenabízí některé základní možnosti, které by mohli jedinci využívající Dual SIM využít. Apple se však v poslední době snaží tyto možnosti rozšířit a přidat.

Jak na iPhone vybrat, ze které SIM karty bude odeslána zpráva

Mezi jednu z funkcí, která v iOS pro uživatele Dual SIM dlouho chyběla, byla možnost výběru, ze které SIM karty bude odeslána SMS zpráva nebo iMessage. Původně jste si totiž mohli zvolit pouze jedno číslo, které bude pro zprávy využíváno. To se však naštěstí nyní mění a v již započaté konverzaci si můžete zvolit, která SIM karta bude pro odeslání zprávy využita. Jednoduše se tak můžete pomocí pár klepnutí mezi SIM kartami přepínat. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do aplikace Zprávy.
  • Jakmile tak učiníte, tak si rozklikněte konverzaci, ve které chcete SIM kartu změnit.
  • Následně v horní části klepněte na jméno a fotku uživatele.
  • Tímto se zobrazí obrazovka s několika možnostmi pro správu konverzace.
  • Zde pod rychlými akcemi rozklikněte kolonku s názvem Řádek konverzace.
  • Pak už jen stačí, abyste si klepnutím vybrali SIM kartu, kterou chcete využít.
  • Nakonec, po vybrání SIM karty, klepněte vpravo nahoře na Hotovo.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu v již existující konverzaci změnit SIM kartu, ze které budete odesílat zprávy. Kromě výše uvedeného způsobu si můžete SIM kartu, kterou chcete využít, zvolit také při vytváření nové zprávy. Stačí tedy v aplikaci Zprávy vpravo nahoře klepnout na tlačítko pro novou zprávu, a poté v horní části obrazovky klepnout na aktuální vybraný tarif. Pak se zobrazí menu, ve kterém

dual sim iphone
.