Zavřít reklamu

Fotoaparáty se na mobilních telefonech v posledních letech posunuly neskutečným způsobem dopředu. Zatímco ještě před několika lety jsme si mohli zakoupit iPhone s jediným objektivem, tak aktuálně už získáte objektivy až tři, společně s LiDAR skenerem. Kromě klasického objektivu tak lze využít ten ultra-širokoúhlý, anebo teleobjektiv pro portréty, nechybí pak ani speciální noční režim a mnoho dalších funkcí. Mimo to lze na iPhone vytvořit také fotografie s dlouhou expozicí – a nepotřebujete k tomu ani žádnou aplikaci třetí strany.

Jak na iPhone vytvořit fotografii s dlouhou expozicí

Pokud byste chtěli na vašem iPhonu fotit snímky s dlouhou expozicí, tak se nejedná o nic složitého. Efekt dlouhé expozice lze jednoduše zpětně nastavit na všech fotografiích, které byly vyfoceny v režimu Live Photo. Touto funkcí disponují veškeré iPhony 6s, mnoho uživatelů ale provádí deaktivaci Live Photos kvůli tomu, že zabírají hodně místa v úložišti. Live Photos lze (de)aktivovat přímo v aplikaci Fotoaparát, a to v horní části. Pro aplikaci efektu dlouhé expozice postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhone přesunuli do nativní aplikace Fotky.
  • Jakmile tak učiníte, tak si najděte fotografii, na kterou chcete efekt dlouhé expozice aktivovat.
  • V tomto případě je ideální, abyste si pomocí alb zobrazili jen Live Photos.
  • Poté, jakmile fotografii najdete, tak na ni klepněte, čímž se zobrazí přes celou obrazovku.
  • Nyní po fotografii přejeďte prstem směrem zdola nahoru.
  • Zobrazí se rozhraní, ve kterém lze přidat titulek či efekty, popřípadě si můžete zobrazit místo pořízení.
  • V rámci tohoto rozhraní věnujte pozornost kategorii Efekty, kde se přesuňte úplně doprava.
  • Zde pak najdete efekt Dlouhá expozice, na který klepněte, čímž dojde k aplikaci.
  • Aplikace efektu Dlouhá expozice může pár sekund trvat – stačí počkat, až zmizí načítací kolečko.

Pomocí výše uvedeného způsobu lze tedy na iPhone u fotografie aktivovat efekt dlouhé expozice. Samozřejmě je ale nutné podotknout, že na většinu klasických fotografií se dlouhá expozice jednoduše nehodí. Abyste totiž dosáhli tíženého výsledku, tak je nutné, abyste iPhone měli umístěný ve stativu – při focení se totiž nesmí ani hnout. Na snímky focené z ruky tak rovnou zapomeňte. Dlouhá expozice se využívá například při focení tekoucí vody anebo třeba při focení projíždějících aut z mostu – na příklady se můžete podívat níže. Pokud vám efekt dlouhá expozice nevyhovuje, tak můžete využít nějakou z profesionálních aplikací, kde si délku expozice nastavíte ručně – třeba Halide.

.