Zavřít reklamu

Zatímco ještě před několika lety jsme k promítání obrazu využívali pouze kabely, tak v současné době už to neplatí. Pokud využíváte jablečná zařízení, tak můžete využít také AirPlay, prostřednictvím kterého je možné promítat obraz zcela bezdrátově, a to pomocí pár klepnutí. AirPlay můžete spustit prakticky z jakéhokoliv Apple zařízení, a to například na televize, které jej podporují. To je ideální například tehdy, pokud chcete promítat fotografie, videa či hudbu na zařízení s větší obrazovkou či s lepšími reproduktory. V rámci nových operačních systémů, tedy iOS a iPadOS 15 a macOS Monterey, jste nově schopni využít také AirPlay na Mac.

Jak na iPhone využít AirPlay na Mac

Díky možnosti využití AirPlay na Mac budete schopni promítat obraz a zvuk například z iPhonu či iPadu na obrazovku vašeho Macu či MacBooku. Jablečný počítač samozřejmě není televize, ale pořád má o dost větší obrazovku než malý iPhone, popřípadě iPad. Například prohlížení fotek či přehrávání videí je tak na obrazovce Macu o dost lepší, o přehrávání hudby ani nemluvě. Pokud byste chtěli využít AirPlay na Mac pro přehrávání obsahu, tak stačí postupovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu otevřeli ovládací centrum:
    • iPhone s Touch ID: přejeďte ze spodní hrany displeje směrem nahoru;
    • iPhone s Face ID: přejeďte z pravé horní hrany displeje směrem dolů.
  • Následně věnujte vpravo nahoře pozornost dlaždici s přehráváním.
  • V této dlaždici klepněte v pravém horním rohu na ikonu AirPlay.
  • Jakmile tak učiníte, tak se zobrazí rozhraní pro ovládání AirPlay.
  • Nakonec zde stačí, abyste níže v kategorii Reproduktory a televizory klepnuli na váš Mac.

Prostřednictvím výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu či iPadu využít AirPlay na Mac. Samozřejmě je v tomto případě nutné, aby byl Mac odemknutý a připojený ke stejné Wi-Fi. Ne v každém případě ale můžete chtít přenášet skrze AirPlay pouze přehrávanou hudbu či videa. Jak jsem zmínil výše, tak občas chceme pomocí AirPlay promítat například fotky. Toho docílíte tak, že se přesunete do aplikace Fotky, a poté vyhledáte ikonu sdílení (čtvereček se šipkou). Tímto se otevře menu, kde sjeďte níže a klepněte na možnost AirPlay. Následně už jen stačí vybrat, na které zařízení se má obraz promítat. V některých jiných aplikacích, například na YouTube, je přímo k dispozici tlačítko pro promítání videa skrze AirPlay, které samozřejmě můžete využít.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více