Zavřít reklamu

Součástí aplikace Fotky v systému iOS je již po dobu několika let velmi schopný editor, pomocí kterého je možné upravovat nejen fotky, ale také videa. Tento editor konkrétně přišel v iOS 13 a do té doby se uživatele museli spoléhat na editory třetích stran, což z hlediska soukromí a bezpečí není úplně ideální. Apple samozřejmě zmíněný editor neustále vylepšuje a aktuálně v něm můžete provádět základní úkony v podobě změny jasu či kontrastu, až po překlopení, otočení a mnoho, mnoho dalšího.

Jak na iPhone zkopírovat úpravy fotky a vložit je na další

Přece jenom ale uživatelé ve Fotkách museli zápasit s jednou nedokonalostí, se kterou se relativně často mohli setkat. Možnost jednoduché úpravy fotek a videí je rozhodně fajn, každopádně je problém v tom, že tyto úpravy doposud nebylo možné kopírovat a vkládat na další obsah. Ve finále, pokud jste měli nějaký obsah, který jste chtěli upravit naprosto stejně, tak bylo nutné každou fotku a video upravovat ručně zvlášť, což je extrémně zdlouhavý proces. V novém iOS 16 již však přichází změna a uživatelé konečně mohou úpravy obsahu kopírovat a vkládat je na další. Stačí postupovat takto:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Fotky.
  • Následně si najděte či označte upravenou fotku nebo fotky.
  • Jakmile tak učiníte, tak klepněte na ikonu tří teček v kroužku.
  • Z malého menu, které se zobrazí, pak vyberte možnost Zkopírovat úpravy.
  • Poté rozklikněte či označte další fotku nebo fotky, na které chcete úpravy aplikovat.
  • Následně opět klepněte na ikonu tří teček v kroužku.
  • Zde už jen stačí, abyste v menu zvolili možnost Vložit úpravy.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 v nativní aplikaci Fotky jednoduše kopírovat úpravy a vkládat je na další obsah. Je jen na vás, zdali provedete zkopírování úprav, a poté je aplikujete na jednu, nebo rovnou na sto dalších fotek – obě tyto možnosti jsou k dispozici. Na jednu fotku úpravy aplikujete tak, že ji rozkliknete, hromadně pak úpravy aplikujete označením a následnou aplikací.

.