Zavřít reklamu

Společnost Google tento týden rozeslala některým uživatelům své služby Fotky Google upozornění, že došlo k úniku části videí, uložených v této službě. Kvůli chybě byla některá videa omylem uložena v archivech jiných lidí, a to při stažení prostřednictvím nástroje Takeout. K závažné chybě došlo již koncem listopadu loňského roku, kdy u některých uživatelů mohlo po stažení dat dojít k nekompletnímu exportu. Kromě toho se ale mohly součástí stažených dat stát také videa jiných uživatelů. Společnost Google začala začala zasažené uživatele informovat teprve nyní. Zatím není jasné, u jakého počtu lidí k této chybě došlo.

Spoluzakladatel Duo Security Jon Oberheide na svém Twitteru zveřejnil počátkem tohoto týdne screenshoty zmíněného varovného e-mailu. Společnost Google v něm mimo jiné uvádí, že k chybě došlo vinou technických problémů. Ty se sice již podařilo opravit, firma nicméně vyzývá uživatele k tomu, aby dříve exportované archivy obsahu ze služby Fotky Google smazali a provedli nový export. Z e-mailu vyplývá, že s největší pravděpodobností došlo pouze k exportu videí, nikoliv fotografií.

Poté, co Jon Oberheide obdržel zmíněný informační e-mail, požádal společnost Google o upřesnění počtu videí, která byla tímto pochybením zasažena. Ten firma nebyla schopna specifikovat. Google neuvádí ani přesný počet zasažených uživatelů, hovoří ale o 0,01 %.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: AppleInsider

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více