Zavřít reklamu

Společnost Apple spolu s příchodem operačního systému iOS 17 zavedla také další funkce pro ochranu nejen nezletilých majitelů iPhonů. Součástí funkce Čas u obrazovky v iOS 17 se nově stala možnost automatického rozostřování fotografií, které iPhone vyhodnotí jako potenciálně nevhodné.

Tato funkce chrání nejen děti, ale je také vítaným vylepšením pro ty, kteří do zpráv často dostávají nevhodný obsah. Zmíněné rozostření snímků není trvalé – poté, co obdržíte potenciálně nevhodnou fotografii nebo video, vás systém srozumitelným způsobem na tuto skutečnost upozorní, a pokud budete chtít fotografii i přesto zobrazit, budete muset vaše rozhodnutí několikrát potvrdit.

Pokud chcete na iPhonu s iOS 17 a novějším aktivovat varování před citlivým obsahem, postupujte podle následujícího návodu.

  • Na iPhonu spusťte Nastavení.
  • Klepněte na Čas u obrazovky.
  • V sekci Komunikace klepněte na Bezpečná komunikace.
  • Aktivujte položky Bezpečná komunikace a Vylepšování bezpečné komunikace.

Když je funkce zapnutá, může iOS pomocí strojového učení v zařízení rozpoznat citlivé fotky a videa před jejich zobrazením. Aplikace Zprávy je automaticky rozostří a vyžaduje vědomé rozhodnutí uživatelů o zobrazení materiálu. Veškeré zpracování dat pro funkci detekce probíhá lokálně v zařízení uživatele. Společnost Apple se nedozví, kdo vám citlivý obsah poslal, ani konkrétní údaje o obsahu, pouze to, že algoritmy v zařízení detekovaly obsah, který může souviset s nahotou.

.