Zavřít reklamu

Pokud máte iPhone s operačním systémem iOS 17 nebo novějším, určitě jste zaregistrovali, že se zde liší způsob, jakým jsou nabízeny aplikace pro spolupráci s nativnímí Zprávami. Stejně tak se změnil způsob, jak tyto aplikace spravovat. V dnešním návodu si ukážeme, jak na to.

Když se nacházíte v  nativních Zprávách v operačním systému iOS 17, a konkrétně v nativní aplikaci Zprávy, vlevo od pole pro psaní zpráv se nachází znaménko plus. Když na něj klepnete, vaše zprávy se zakryjí plynule animovaným překryvem zobrazujícím pět vestavěných aplikací nebo funkcí a tlačítko Více. Z toho menu můžete aktivovat funkce, jako je Doprovod, sdílení polohy, nebo třeba přidávat do zpráv nálepky.

Nemusíte být ale nutně odkázáni na to, jak toto menu vypadá ve výchozím nastavení. Pokud chcete, můžete nastavit, aby se v menu nezobrazovala ani jedna položka, nebo aby se jich zde naopak objevovalo až 11 najednou. Pokud chcete upravit pořadí položek v menu, můžete tak učinit podržením a přetažením jednotlivých položek.

Pro přidání nových položek do menu (nebo naopak jejich odebrání) postupujte následujícím způsobem.

  • Spusťte Nastavení.
  • Klepněte na Zprávy.
  • Klepněte na Aplikace pro iMessage.
  • Pro přidání položky aktivujte posuvník napravo od jejího názvu, pro odebrání naopak posuvník deaktivujte.

Vybrané aplikace můžete kvůli jejich odstranění z menu také odinstalovat klepnutím na červené kolečko nalevo od jejich názvu, tím je ale zároveň odstraníte také z vašeho iPhonu.

.