Zavřít reklamu

V prvním díle seriálu Jak na iTunes jsme si řekli něco o filozofii fungování iTunes s iOS zařízeními a zabývali jsme se synchronizací a přenosem hudebních souborů do zařízení. Nyní si ukážeme, jak pomocí iTunes dostat do iPhonu či iPadu námi vybrané obrázky a fotografie. Otisky obrazovek v článku jsou z operačního systému OS X, nicméně stejně vše funguje také na Windows…

Pro začátek budeme operovat s předopkladem, že fotografie a obrázky neskladujete a nespravujete v žádné k tomu určené aplikaci, ale máte je pouze ve složkách uložené na disku.

Příprava obsahu
Prvním krokem bude vytvoření složky, kterou opět nazveme iPhone (či jakkoliv jinak chcete). Vytvořte ji kdekoliv na vašem disku, budeme do ní pak jen přidávat fotografie a obrázky, které chceme v iOS zařízeních mít.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Druhým krokem je přidání fotek do složky. Vyberte v počítači fotografie a do vytvořené složky je zkopírujte/vložte. Pokud chcete mít fotky rozřazené do alb, vkládejte celé složky fotek nazvané tak, jak je chcete mít pojmenované i v iOS.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Synchronizovat se bude celá složka iPhone včetně obsahu uvnitř, v mém případě budou v iPhonu složky iPhone (obsahující čtyři fotky na obrázku níže) a Tak všelijak.

Nastavení iTunes a zařízení

Nyní zapneme iTunes a připojíme iOS zařízení. Počkáme na jeho načtení, zařízení otevřeme tlačítkem v pravém horním rohu vedle iTunes Store a přepneme se na záložku Fotografie.

Zaškrtneme možnost Synchronizovat fotografie ze zdroje a klikneme na tlačítko za slovem zdroje. Vyskočí nám okno, kde najdeme naší složku iPhone a tu vybereme. Poté zaškrtneme možnost Všechny složky a je na vás, zda chcete i videa, nebo ne. Klikneme na Použít a zařízení se synchronizuje – ve vašem zařízení v aplikaci Obrázky se vám nyní objevila další složka/složky s vámi vybraným obsahem.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

iPhoto, Aperture, Zoner a další fotografické knihovny

Pokud používáte pro správu fotografií v OS X například aplikaci iPhoto či Aperture, nebo na Windows Zoner Photo Studio, je následné přenášení fotografií do iOS zařízení ještě jednoduší. Přeskočíte totiž všechny výše zmíněné kroky s vytvářením nových složek, protože své fotografie již máte uspořádané ve zmíněných aplikacích.

V iTunes již jen v nabídce Synchronizovat fotografie ze zdroje vyberete požadovanou aplikaci (iPhoto atd.) a následně zvolíte, zda chcete mít ve svém iOS zařízení všechny fotografie, nebo jen vybraná alba a další, což si v přehledných seznamech zatrhnete. Podobně jako v iTunes u hudebního obsahu lze i v iPhoto vytvářet vlastní složky určené například výhradně pro synchronizaci s iPhonem či iPadem.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Závěr, shrnutí, a co dál?

V prvním kroku jsme si vytvořili složku, kam jsme uložili fotografie a obrázky, které v zařízení chceme. Po připojení iPhonu jsme ho nastavili a naučili ho synchronizovat naší novou složku.

Při každém dalším připojení se obsah sesynchronizuje se zařízením, pokud tedy chcete fotku do zařízení přidat, jednoduše ji přidejte do této složky – po připojení iPhonu či iPadu (a následné synchronizaci) se přenese. Pokud ji ze zařízení chcete smazat, odstraňte ji ze složky. Hotovo, od této chvíle již pracujete pouze s touto složkou.

Pokud pro správu fotografií používáte aplikace jako iPhoto či Zoner Photo Studio, stačí si v iTunes vybrat již vytvořená alba a složky v těchto aplikacích.

Autor: Jakub Kašpar

Diskuze k článku

  Tomu nerozumim – jak dostanu z iPhonu 5 fotky do te slozky?
  Postupoval jsem podle navodu a nic se neprovedlo…

  Pokud dobre rozumim vasemu dotazu, tak tento navod neslouzi k pretahovani fotografii porizenych iPhonem do pocitace. Pouze opacne.

  JJ rozumite dobre, je zde navod jak jednoduse pres iTunes synchronizovat fotky a videa z mobilu do PC? Nikoliv pres Photostream..

  Pokud máte Windows, připojte iPhone a v tento počítač se objeví složka, kde budou vaše fotky. Pokud Mac, připojte iPhone a otevře se aplikace iPhoto – tak pomocí ní. Jinak tento návod tu bude také, jak pomocí Fotostreamu, tak pomocí kabelu.

  Tento návod je dosť starý a dnes už neaktuálny pretože iTunes konečne vidí priečinky vo fotkách (defultný priečinok na windowse) a jednoducho stačí po jednom označiť priečinky ktoré sa majú synchronizovať. Netreba vytvárať jeden špeciálny priečinok ktorý sa dá synchronizovať ako to bolo niekedy.

  Návod je psaný nyní , aktuálně a univerzálně (Mac, Windows XP, 7, 8), všichni víme, jak rád něco Microsoft mění postupně, navíc většina mého okolí defaultní složky na obrázky nepoužívá. Nevidím důvod ho pro uživatele nenapsat.

  Dobrý den, synchronizace fotek z PC nefunguje. Vůbec netuším jak do
  iTunes přidat složku Obrázky….. prostě tam nejsou a nejsou. Při
  synchonizaci se mi složky v iPhonu sice objeví, ale fotky v nich žádné a
  stále mi to píše „Synchronizace“ a to i při odpojeném PC :-). Trápím se
  s tím poměrně dlouho a nevím jak na to. Poradíte? Díky,

  Dobrý den, synchronizace fotek z PC nefunguje. Vůbec netuším jak do iTunes přidat složku Obrázky….. prostě tam nejsou a nejsou. Při synchonizaci se mi složky v iPhonu sice objeví, ale fotky v nich žádné a stále mi to píše „Synchronizace“ a to i při odpojeném PC :-). Trápím se s tím poměrně dlouho a nevím jak na to. Poradíte? Díky,

  Dobrý den, do iTunes se žádná složka nepřidává, po připojení iPhonu si ho otevřete, zvolíte záložku Fotografie, zaškrtene synchronizaci, a poté vedle nadpisu kliknete na tlačítko a najdete vaší složku, kterou chcete synchronizovat (viz obrázek v článku http://jablickar.cz/wp-content/uploads/2014/01/jaknaitunes2-3.png ).

  Pokud jste toto udělal a složky se objevily, ale obsah ne, a iTunes píše synchronizace i při odpojeném zařízení, bude chyba ve spojení. Můžete zkusit WiFi synchronizaci (Synchronizaci fotek zrušte, potvrďte, v iTunes při otevření iPhonu na záložce Souhrn zvolíte „Synchronizovat s tímto zařízením přes WiFi, potvrdíte, iPhone odpojte, poté obě zařízení připojte na stejnou wifi, iTunes restartujte, iTunes vám iphone najde i v síti WiFi bez připojení kabelem, a až poté zapnete synchronizaci fotek bezdrátově), nebo iTunes reinstalovat.

  Moc děkuji, je to záhada, nepomohla synchronizace přes WiFi, reinstalace iTunes, nic… až dnes po synchronizaci hudby, se to najednou rozeběhlo -:)) Díky za rady a za super články!!

celý text

Čtěte více