Zavřít reklamu

V jednom z našich předchozích článků jsme si ukázali, jak na Macu ve Finderu snadno a rychle zobrazit skrytý obsah – tedy skryté soubory a složky. Mezi položky, které běžně nejsou na Macu viditelné na první pohled, patří také některé z knihoven. Jak je zobrazit a jak se v nich vyznat?

Mnoho skrytých souborů se nachází ve složce Knihovna, která je sama o sobě skrytá. Navíc ještě na vašem Macu existuje více než jedna Knihovna – a ne všechny knihovny jsou skryté. Níže si vysvětlíme rozdíly a způsob, jak jednotlivé složky Knihovny – včetně ~/Library – na Macu najít.

Domovská složka

Domovská složka je jednou ze složek, kterou pro někoho možná není tak snadné najít – nejspíše je s ní spojen název vašeho Macu, ale bude mít ikonu, která vypadá, jako by na ní byl domeček.

  • Otevřete Finder a stiskněte kombinaci kláves Command + Shift + H.
  • Jakmile se dostanete do složky, můžete stisknutím kombinace kláves Command + Shift + . (tečka) zobrazit skryté soubory včetně skryté složky Knihovna.
  • Dalším způsobem, jak se dostat do této skryté složky Knihovna (označované jako ~/Library), je použít možnost Otevřít složku v nabídce Finderu a přejít na ni – stačí při spuštěném Finderu kliknout na Otevřít na liště v horní části obrazovky, zvolit Otevřít složku a do textového pole zadat ~/Library.
  • Složka ~/Library se zobrazí v seznamu pod domovskou složkou.

Jak najít knihovnu v Macintosh HD

Druhá složka knihovny není jako taková skrytá, ale její nalezení je stále složité díky změnám, které společnost Apple v průběhu let provedla ve Finderu. Tato složka Knihovny se nachází uvnitř složky, která se často označuje jako Macintosh HD – ta vaše se však pravděpodobně bude jmenovat tak, jak jste svůj Mac pojmenovali.

  • Spusťte Finder.
  • Na liště v horní části obrazovky klikněte na Finder -> Nastavení -> Postranní panel.
  • Ujistěte se, že je zaškrtnutá položka Macintosh HD.
  • Tato složka obsahuje Applications (Aplikace), Library (Knihovna), System (Systém) a Users (Uživatelé) – ale také spoustu skrytých složek a souborů – pokud je chcete rychle zobrazit, stačí stisknout klávesovou zkratku Cmd + Shift + . (tečka).
.