Zavřít reklamu

Jak na Macu podrobně měnit hlasitost a jas? Změna hlasitosti nebo jasu na Macu je jistě hračkou i pro zcela nové nebo nezkušené uživatele. Možná jste se ale někdy zamysleli také nad tím, jestli by hlasitost a jas bylo na Macu možné měnit o něco precizněji a detailněji. Dobrou zprávou je, že je to možné, a dokonce je celý postup velice snadný.

K precizní a detailní změně jasu a hlasitosti na Macu nepotřebujete instalovat žádné zkratky pro Siri, speciální postupy ani aplikace třetích stran. Se vším si prakticky ve výchozím nastavení poradí váš Mac – stačí jen znát tu správnou kombinaci kláves. Jakmile si tento postup jednou osvojíte, bude pro vás detailní změna hlasitosti a jasu na Macu naprostou hračkou.

Jak na Macu podrobně měnit hlasitost a jas

Možná si kladete otázku, proč vám servírujeme návod na změnu jasu i hlasitosti na jednom místě. Důvodem je to, že klíčem k preciznímu ovládání hlasitosti i jasu je specifická kombinace příslušných kláves, a postupy se od sebe nijak výrazně neliší.

  • Na klávesnici stiskněte a podržte klávesy Option (Alt) + Shift.
  • Za současného držení zmíněných kláves začnete podle potřeby ovládat jas (klávesy F1 a F2), nebo hlasitost (klávesy F11 a F12).
  • Tímto způsobem můžete detailně měnit jas nebo hlasitost na vašem Macu.

Pokud se budete držet výše uvedeného postupu, můžete na vašem Macu měnit jas či hlasitost po mnohem menších dávkách. V případě, že používáte MacBook s podsvícenou klávesnicí, můžete tímto způsobem a při použití příslušných kláves detailně ovládat také podsvícení klávesnice.

.