Zavřít reklamu

Pokud si chcete vychutnat určité filmy na Apple TV naplno, tak je kromě obrazu neméně důležitý i zvuk. Zvuk může být u různých žánrů jinak hlasitý – je prakticky jasné, že u románů nebude zvuk tak „agresivní“, jako například u akčních filmů. U akčních filmů se však občas můžete setkat s pasážemi, které mají pro větší dramatičnost zesílený zvuk. To je přesně ten moment, kdy většina z nás bere do ruky ovladač, zeslabuje zvuk, a poté jej po několika sekundách opět zesiluje. Zároveň jsou tyto hlasité zvuky často otravné pro ostatní členy rodiny, jelikož může televize určitý čas doopravdy „řvát“.

Jak na Apple TV tlumit příliš hlasité zvuky

Apple si je tohoto vědom, a proto se do své jablečné televize Apple TV rozhodl přidat nastavení, díky kterému se lze těchto hlasitých zvuků nadobro zbavit. Vy tak nebudete muset v určitých scénách hledat ovladač pro zeslabení zvuku a zároveň budete mít jistotu, že nebudete nikoho rušit. Pokud chcete na Apple TV aktivovat možnost pro tlumení hlasitých zvuků, tak ji prvně spusťte a na domovské obrazovce otevřete nativní aplikaci Nastavení. Jakmile tak učiníte, tak z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Video a audio. Poté už jen stačí, abyste sjeli o něco níže ke kategorii s názvem Audio. Zde se přesuňte na kolonku Tlumit hlasité zvuky a klepněte na ni, aby se tato funkce nastavila jakožto Zapnuttá.

Tímto jste úspěšně dosáhli toho, že se všechny příliš hlasité zvuky budou automaticky tlumit. Celá zvuková stopa filmu se tak stane více „normální“. Osobně tuto funkci využívám od prvního dne, co jsem si Apple TV zakoupil. Nemám totiž rád, když film začne „řvát“ a já jej musím ztlumit, a poté opět zesílit. Ovladač s tímto nastavením mohu klidně nechat ležet na stole a budu mít 100% jistotu, že jej pro změnu hlasitosti nebudu potřebovat.

Diskuze k článku

    Popisované DRC (Dynamic Range Compression) umí kromě každého přehrávače disků i TV staré klidně 15 let. Tím chci napsat, že když si to nastavíte globálně na TV, tak se vyhnete „řvaní“ při znělkách dramatických zpráv, reklam atd. Paradoxně u filmů pouštěných bez reklam z přehrávačů to vypínám, kurví to atmosféru. 1000 lidí, 1000 názorů. ;-)

celý text

Čtěte více