Zavřít reklamu

Apple Watch jsou naprosto perfektním parťákem, pokud hledáte zařízení, které se bude starat o vaše zdraví a aktivitu. Kromě toho, že dokáží jablečné hodinky měřit spálené kalorie a další s aktivitou spojené údaje, tak se také snaží o to, abyste nedělali něco, co by vašemu tělu mohlo ublížit. Kromě toho, že vás hodinky dokáží upozornit na příliš nízký či vysoký tep nebo třeba změřit EKG (Series 4 a novější), tak jsme se ve watchOS 6 dočkali také aplikace Hluk, která se naopak stará o náš sluch a informuje nás o vysokém hluku v okolí. Dále existuje ve watchOS také funkce, která dokáže ztlumit příliš hlasité zvuky ze sluchátek – v tomto článku si ukážeme, jak ji aktivovat.

Jak na Apple Watch tlumit příliš hlasité zvuky ze sluchátek

V případě, že byste si na vašich Apple Watch chtěli nastavit tlumení příliš hlasitých zvuků ze sluchátek, tak se nejedná o nic složitého. Nutno podotknout, že tato funkce je ve výchozím nastavení deaktivovaná, takže je doopravdy nutná její ruční aktivace:

  • Prvně je nutné, abyste vaše Apple Watch odemkli a rozsvítili.
  • Jakmile tak učiníte, tak stiskněte digitální korunku na boku Apple Watch (nikoliv boční tlačítko).
  • Tím se dostanete do seznamu aplikací, kde najděte a spusťte aplikaci Nastavení.
  • Zde poté sjeďte o kus níže, dokud nenarazíte na kolonku Zvuky a haptika.
  • Po rozkliknutí stačí opět sjet o kousek níže a v kategorii Zvuk ve sluchátkách rozklepnout možnost Tlumit hlasité zvuky.
  • Tady už jen nakonec stačí, abyste funkci Tlumit hlasité zvuky pomocí přepínače aktivovali.
  • Po aktivaci se níže zobrazí další možnost, ve které si můžete nastavit, na kolik dB bude omezena maximální hlasitost zvuku.
  • Ve výchozím nastavení je zvoleno 85 dB, zvolit si však může 75 dB – 100 dB.

Jakmile funkci pro tlumení příliš hlasitých zvuků ze sluchátek na Apple Watch aktivujete, tak už si můžete být jistí tím, že váš sluch nebude v určitých situacích trpět. Pokud Apple Watch při přehrávání zaznamenají nějaký velmi hlasitý zvuk, tak automaticky dojde k jeho ztlumení, aby nedošlo k poškození či zhoršení sluchu. Na závěr ještě podotknu, že tuto funkci nabízí kromě Apple Watch například také Apple TV – postup pro aktivaci tlumení hlasitých zvuků z Apple TV najdete zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více