Zavřít reklamu

Patříte mezi jedince, kteří se rozhodli na operační systém macOS přejít z Windows? Pokud ano, tak už jste si dost možná stihli všimnout, že v systému pro jablečné počítače chybí funkce, pomocí které byste si mohli na obrazovce rozdělit aplikace. V rámci Windows pro rozdělení stačí, abyste aplikaci chytili a přesunuli ji do jednoho z rohů s tím, že se velikost okna automaticky přizpůsobí pro lepší produktivitu. Na Macu však můžete využít pouze režim Split View, tedy že se dvě aplikace umístí vedle sebe, tím ale bohužel možnosti končí. Rozhodně nejste jedinými, kterým tohle pořádné rozdělení aplikací chybí – naštěstí ale existuje řešení.

Jak na Macu rozdělit aplikace na obrazovce

V případě, že byste klasicky chtěli na Macu rozdělit aplikace, můžete tak učinit v rámci již zmíněného režimu Split View. Pro jeho aktivaci stačí, abyste podrželi kurzor na zelené tečce v levém horním rohu okna, a poté zvolili, zdali se má okno přesunout doleva či doprava. Pokud byste se však rozhodli přidat další okna, například do zobrazení tří oken vedle sebe, popřípadě čtyř, kdy se každé jedno bude nacházet v rohu, tak máte smůlu. Naštěstí tohle ale řeší perfektní aplikace, která se nazývá Magnet. Jak už název napovídá, tak se tato aplikace chová jakožto jakýsi magnet, který dokáže jednotlivá okna i v macOS jednoduše rozdělit a přichytit, a to do několika různých zobrazení.

magnet
Zdroj: App Store

Po instalaci se aplikace Magnet uhnízdí v horní liště, kde ji můžete najít v podobě ikony se třemi okny. Poté, co na tuto ikonu klepnete, tak si můžete rychle vybrat, jakým způsobem se má aktivní okno na ploše rozdělit. Kromě toho můžete samozřejmě pro zrychlení celého procesu využít klávesové zkratky, pomocí kterých dostanete aktivní okno přesně tam, kam potřebujete. Dobrou zprávou je, že nechybí ani klasická funkce z Windows – konkrétní okno tak stačí přesunout například do jednoho z rohů s tím, že se automaticky umístí na jednu čtvrtinu obrazovky, apod. Pro správnou funkci Magnetu je nutné, aby okna nebyla v režimu celé obrazovky. Zjednodušeně řečeno totiž dělá Magnet to, že okamžitě přesně změní velikost okna, čehož byste dosáhli i ručně, avšak rozhodně ne tak rychle. Osobně Magnet používám již po dobu několika dlouhých měsíců a nedám na něj dopustit, funguje totiž naprosto skvěle a neměl by chybět v Macu každého z nás. Magnet vás jednorázově vyjde na 199 korun, často se ale nachází v nějaké akci, kdy jej můžete sehnat levněji.

Aplikaci Magnet můžete stáhnout pomocí tohoto odkazu

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více