Zavřít reklamu

Jak na Macu nastavit automatické zapínání? Na Macu máte za určitých okolností možnost nastavit, kdy a v které dny se bude váš jablečný počítač automaticky zapínat. Pokud ale máte Mac s macOS Ventura a novějším, je postup poněkud komplikovanější.

Před příchodem macOS Ventura nabízel operační systém macOS integrovaný nástroj pro plánování probuzení, uspání, spuštění a vypnutí, který se nacházel v Předvolbách systému > Úspora energie, případně (u MacBooků) v Předvolbách systému > Baterie. Pokud jste chtěli nastavit plán tak, aby se váš Mac každý večer vypnul a každé ráno v určitou dobu spustil, mohli jste tak učinit během chvilky.

Apple umožňoval naplánovat pouze dvě akce: čas, v němž se Mac probudí k životu bez ohledu na to, zda je vypnutý nebo v režimu spánku, a Spánek, Restart nebo Vypnutí. Mohli jste si zvolit, aby se akce prováděla v nastavený čas denně, ve všední dny, o víkendech nebo v určitý den v týdnu. Bohužel nebylo možné naplánovat složitější kombinace možností, jako je například restartování každou neděli večer a vypnutí v 18 hodin v týdnu.

V macOS Ventura je to o něco složitější, protože Apple odstranil možnosti plánování. Není však vše ztraceno. Stále je možné naplánovat zapnutí a vypnutí Macu, jen musíte použít Terminál.

  • Spusťte Terminál na vašem Macu.
  • Pro zobrazení aktuálního schématu vypínání a zapínání zadejte do příkazové řádky pmset -g shed, a stiskněte Enter.
  • Pro nastavení času zapínání zadejte příkaz sudo pmset repeat wake následovaný velkým prvním písmenem požadovaného dne v týdnu a požadovaným časem ve formátu h:m:s.
  • Pro zrušení aktuálního schématu zadejte příkaz sudo pmset repeat cancel.
.