Zavřít reklamu

Před pár dny Apple představil zbrusu nové operační systémy – konkrétně iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Oficiálního vydání pro veřejnost se dočkáme až za několik dlouhých měsíců, každopádně již nyní jsou k dispozici vývojářské beta verze, díky kterým je možné ke zmíněným novým systémům získat přístup dříve. Pokud jste schopni přijmout riziko chyb a všemožných bugů, popřípadě pokud máte k dispozici záložní zařízení, tak v tomto článku najdete postup, jak můžete již nyní nainstalovat macOS 13 Ventura, konkrétně vývojářskou beta verzi.

Jak nainstalovat macOS 13 Ventura již nyní

  • Přejděte na tuto webovou stránku, kde v sekci pro instalaci macOS 13 Download klepněte na možnost Download.
  • Stáhne se vám instalační soubor, který poklepáním otevřete, a poté v novém okně klepněte na ikonu boxu.
  • Proveďte instalaci speciálního konfiguračního profilu – v instalačním programu vše potvrďte.
  • Po instalaci se vám otevře okno s Předvolbami systému, kde stačí macOS 13 Ventura vyhledat, stáhnout, a poté nainstalovat.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné nainstalovat macOS 13 Ventura již nyní. Nutno zmínit, že se jedná o vývojářskou a hlavně první verzi, která je plná chyb a bugů, a proto si instalaci moc dobře rozmyslete. Zároveň svůj Mac rozhodně předem zálohujte skrze Time Machine ještě na starší verzi macOS, abyste se případně mohli jednoduše kdykoliv vrátit.

Vývojářskou verzi macOS 13 Ventura instalujete čistě na vlastní nebezpečí a magazín Jablíčkář.cz nenese žádnou zodpovědnost za ztrátu dat či zničení zařízení.

.