Zavřít reklamu

V každém webovém prohlížeči si můžete jednoduše otevřít více panelů. Tyto panely se hodí tehdy, pokud se potřebujete rychle a jednoduše přesouvat mezi jednotlivými webovými stránkami. Díky panelům nemusíte totiž otevírat další okna a veškeré webové stránky máte k dispozici v jediném okně. Přemýšleli jste někdy nad tím, zdali by podobná funkce nešla nějakým způsobem aktivovat ve Finderu, což by bylo příjemné při práci se složkami a soubory? Pokud ano, tak pro vás mám skvělou zprávu – řádek s panely ve Finderu doopravdy zobrazovat lze.

Jak na Macu ve Finderu aktivovat zobrazování řádku s panely

Pro aktivaci zobrazování řádku s panely ve Finderu, který je funkčně i vzhledově velmi podobný tomu ze Safari, postupujte následovně:

  • Prvně je samozřejmě nutné, abyste se na Macu přesunuli do aktivního okna aplikace Finder.
  • Jakmile tak učiníte, tak klepněte v horní liště na záložku Zobrazení.
  • Tímto se zobrazí rozbalovací menu, ve kterém níže klepněte na možnost Zobrazit řádek panelů.
  • Ihned poté se řádek panelů ve Finderu zobrazí a můžete s ním začít pracovat.

Pomocí řádku s panely můžete ve Finderu jednoduše v rámci jednoho okna pracovat s vícero umístěními, což dokáže výrazně usnadnit fungování na Macu. Pokud v pravé části řádku klepněte na ikonu +, tak můžete přidat další panel. Chcete-li do řádku panelu přidat nějakou existující složku, tak stačí, abyste ji kurzorem chytili, a poté do samotného řádku vložili. Pro zavření určitého panelu na něj najeďte kurzorem, a poté v jeho levé části klepněte na ikonu křížku. Měnit můžete také pořadí samotných panelů – stačí je kurzorem chytit a přesunout doleva či doprava. Pro rychlé skrytí a zobrazení řádku s panely můžete také využít klávesovou zkratku Shift + Command + T.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více