Zavřít reklamu
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

V OS X jsme dosud byli zvyklí, že jsme si mohli nechat automaticky skrývat dock, což bylo efektivní zejména na menších displejích. Na ikony aplikací obvykle nepotřebujeme vidět pořád, a tak nemusejí zabírat cenné místo. V OS X El Capitan Apple nově umožňuje skrýt také horní řádek nabídek.

Řádek nabídek je sice pro většinu uživatelů důležitější, protože na něm najdeme například čas, stav baterie, Wi-Fi a také ovládání jednotlivých aplikací, nicméně se najdou situace, kdy potřebujete využít obrazovku svého Maca na úplné maximum – pak se jistě i skrytý řádek nabídek hodí.

Aktivace jeho automatického skrývaní je snadná. V Předvolbách systému zaškrtnete v záložce Obecné volbu Automaticky skrývat a zobrazovat řádek nabídek. Pak ho uvidíte vždy jen v případě, že do horní části obrazovky najedete kurzorem.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz
Zdroj: Cult of Mac

Diskuze k článku

    Stav baterie a wifi fakt videt nepotrebuju furt. On je radek nabidek dulezity hlavne proto, abych vubec videl, ktera aplikace je momentalne aktivni, a kterou tedy ovladam (treba pri pouziti zkratky). Tuhle volbu jsem tak moc nepochopil, ale budiz … Navic na vyuziti cele plochy uz je tady prece fullscreen rezim.

    Pouzivate nekdo pretahovani cehokoliv pouzitim tremi prsty, vsimli jste si, ze z El Captn tato volba zmizela?

    Toto nepouzivam, ale nic nezmizelo. Vsechno je otazka nastaveni gest, ktera se castecne nastavuji i v Accessibility/Mouse & Trackpad/Trackpad Options… Tam je polozka Enable dragging – vybrat three finger drag. Je treba samozrejme pocitat s tim, ze pak nebude fungovat zpet/vpred svihnutim tremi prsty a ovlivnuje to i dalsi gesta.

    ted ti nerozumim, proste kdyz srovnam nastaveni ze starsi verze s tou novou, tak je jine a ty volby tam chybi..

    Ted nejsem u MACu ale toto me zaujalo. Po ciste instalaci jsem zjistil ze sice kliknuti na poklepani funguje ale okno po poklepani neuchopim a netahnu. V nastaveni jsem se zatim nevrtal tak tohle vlakno s napetim sleduji. :oD

celý text

Čtěte více