Zavřít reklamu

MacBook je přenosné zařízení, které je samozřejmě nutné čas od času nabít. To můžete učinit využitím originálního adaptéru, popřípadě si můžete zakoupit adaptér neoriginální či powerbanku. Možností, pomocí kterých je tedy možné MacBook dobít, existuje hned několik. V závislosti na tom, jaký MacBook máte, je v balení přibalený nabíjecí adaptér s určitým výkonem. Například MacBook Air M1 má v balení 30W adaptér, nový 14″ MacBook Pro pak 67W či 96W adaptér podle konfigurace a nejvýkonnější 16″ MacBook Pro dokonce 140W adaptér. Tyto adaptéry dokáží zajistit bezproblémové nabíjení i při maximální zátěži.

Jak na Macu zjistit informace o připojeném nabíjecím adaptéru

Výše jsem zmínil, že si k MacBooku můžete pořídit také jiný nabíjecí adaptér, popřípadě můžete využít powerbanku. Při výběru tohoto příslušenství je každopádně nutné, abyste si dávali pozor na správný výběr. Primárně vás samozřejmě zajímá maximální výkon adaptéru, který si chcete zakoupit. U adaptéru je ideální, aby měl výkon podobný, potažmo stejný jako originální adaptér, který jste měli v balení. Pokud byste sáhli po adaptéru s nižším výkonem, tak by se MacBook sice dobíjel, avšak pomaleji, popřípadě by při vyšší zátěži mohlo dojít pouze ke zpomalení vybíjení. Oproti tomu výkonnější adaptér samozřejmě ničemu nevadí, jelikož se přizpůsobí. V rámci macOS se každopádně můžete podívat na informace o připojeném nabíjecím adaptéru, společně s informací o příkonu. Pokud byste tak chtěli učinit, stačí pokračovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste v levém horním rohu obrazovky klepnuli na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak na klávesnici podržte klávesu Option.
  • S podrženou klávesou Option klepněte na první možnost Informace o systému…
  • Otevře se nové okno, kde v levém menu v kategorii Hardware rozklikněte sekci Napájení.
  • Dále je nutné, abyste se v rámci této sekce přesunuli úplně dolů.
  • Zde lokalizujte kolonku s názvem Informace o nabíječce.
  • Níže už si pak můžete zobrazit veškeré informace o nabíjecím adaptéru.

Pomocí výše uvedeného postupu si tedy na MacBooku můžete zobrazit veškeré informace o právě připojené nabíječce. Nejzajímavějším údajem je v tomto případě samozřejmě příkon, který určuje, kolika watty dokáže adaptér MacBook nabíjet. Mimo to si zde můžete zobrazit informace o tom, zdali se zařízení právě nabíjí, společně s ID a rodinou. V sekci Napájení si kromě informací o nabíječce můžete zobrazit také informace o vaší baterii, tj. počet cyklů, stav či kapacitu – stačí vyjet nahoru k sekci Informace o baterii.

.