Zavřít reklamu

Na stránkách Jablíčkáře vám čas od času představíme nějakou zajímavou, užitečnou nebo třeba zábavnou zkratku pro iOS. Pro dnešní den padla volba na Share Wi-Fi – zkratku, s jejíž pomocí můžete vygenerovat QR kód pro připojení k vaší Wi-Fi síti, takže návštěvám nebudete muset sdělovat heslo.

Wi-Fi připojení je v dnešní době samozřejmou součástí téměř každé domácnosti nebo kanceláře. Jistě jste se i vy někdy dostali do situace, ve které se chcete s návštěvou podělit o svou Wi-Fi, ale zároveň z různých důvodů nechcete nebo nemůžete sdělovat přístupové heslo – ať už z principu, nebo třeba pro to, že je příliš dlouhé a složité. Pro tyto případy vám může skvěle posloužit zkratka s názvem Share Wi-Fi. S pomocí této zkratky můžete vygenerovat QR kód, který se zobrazí na displeji vašeho iPhonu. Zájemce o připojení na vaši Wi-Fi síť pak tento kód zkrátka jen jednoduše načte a automaticky se připojí na vaši domácí nebo kancelářskou síť – není tedy zapotřebí žádné sdělování hesel.

Zkratku jsme vyzkoušeli na vlastní kůži a funguje naprosto bez jakýchkoliv problémů. Aby fungovala také vám, nezapomeňte příslušný odkaz otevřít v prostředí webového prohlížeče Safari na iPhonu, do kterého ji chcete nainstalovat. Je také zapotřebí mít povolené používání a instalaci nedůvěryhodných zkratek – to provedete v Nastavení -> Zkratky.

Zkratku Share Wi-Fi stáhnete zde.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více