Zavřít reklamu

Pokud používáte zařízení od Applu, tak zajisté víte, že se díky Klíčence na iCloudu absolutně nemusíte starat o žádná hesla. Klíčenka vám je totiž vygeneruje, uloží a při přihlašování také jednoduše vyplní. V určitých případech se ale na nějaké heslo musíme podívat, jelikož potřebujeme znát jeho podobu – například pokud se chceme přihlásit na jiném zařízení. V rámci iOS či iPadOS stačí přejít do jednoduchého rozhraní v Nastavení -> Hesla, kde veškerá hesla najdete a jednoduše je můžete spravovat. Na Macu však bylo nutné až doposud využívat aplikaci Klíčenka, se kterou mohli mít někteří obyčejní uživatelé problém, jelikož je složitější.

Jak na Macu zobrazit nové rozhraní pro správu hesel

S příchodem macOS Monterey se však Apple rozhodl výše popsanou situaci změnit. Pokud tedy máte na vašem Macu zmíněný nejnovější systém nainstalovaný, tak si můžete zobrazit nové rozhraní pro správu hesel, které je oproti Klíčence o mnoho jednodušší na použití. Tohle nové rozhraní se náramně podobá rozhraní pro správu hesel v iOS a iPadOS, což je samozřejmě dobře. Pokud chcete nové rozhraní pro správu hesel v macOS Monterey zobrazit, tak postupujte následovně:

  • Prvně na vašem Macu v levém horním rohu klepněte na ikonu .
  • Následně se otevře menu, ve kterém zvolte možnost Předvolby systému…
  • Jakmile tak učiníte, tak se otevře okno se všemi sekcemi pro správu předvoleb.
  • V tomto okně lokalizujte a rozklikněte sekci s názvem Hesla.
  • Dále je nutné, abyste se pomocí Touch ID či hesla autorizovali.
  • Pak už se vám nové rozhraní pro správu vašich hesel zobrazí.

Nové rozhraní pro správu hesel se využívá velmi jednoduše. V levé části okna se nachází jednotlivé záznamy, mezi kterými můžete jednoduše hledat – stačí využít vyhledávací textové pole v horní části. Jakmile si některý záznam rozkliknete, tak se vám veškeré informace a data zobrazí napravo. Pokud chcete heslo zobrazit, tak stačí, abyste kurzorem přejeli po hvězdičkách, které heslo kryjí. Heslo každopádně odsud můžete také jednoduše sdílet, popřípadě ho můžete upravit. V případě, že se vaše heslo objevilo na seznamu uniknutých či snadno uhádnutelných hesel, tak vás na tuto skutečnost nové rozhraní upozorní. Nové rozhraní pro správu hesel v macOS Monterey se tedy využívá velmi jednoduše a je rozhodně dobře, že s ním Apple přišel.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více