Zavřít reklamu

Aktuálně nejnovější operační systémy v podobě iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15 jablečná společnost představila již letos v létě, konkrétně na vývojářské konferenci WWDC. Na této konferenci Apple představuje nové majoritní verze svých systémů každý rok. Prozatím jsou veškeré zmíněné systémy k dispozici pouze v rámci beta verzí, dobrou zprávou ale je, že by se tento stav měl zanedlouho změnit. Blíží se totiž podzim, v rámci kterého se kromě nových zařízení od Applu dočkáme také vydání veřejných verzí operačních systémů. Na našem magazínu se již od vydání první beta verze věnujeme novým funkcím, se kterými zmíněné systémy přichází. V tomto článku se podíváme na další funkci z macOS 12 Monterey.

macOS 12: Jak zobrazit veškerá uložená hesla

Jak jistě víte, tak se jablečná zařízení dokáží postarat o vytváření a skladování všech vašich hesel. Pokud se přihlásíte k nějakému účtu, tak dojde k automatickému zapsání údajů do Klíčenky. Při dalším přihlášení už se pak stačí jednoduše ověřit, například pomocí Touch ID či Face ID, což znamená, že nemusíte hesla vypisovat. Čas od času se ale můžete ocitnout v situaci, kdy heslo prostě a jednoduše potřebujete vidět, například kvůli sdílení. Na iPhonu či iPadu stačí v takovém případě přejít do Nastavení -> Hesla, kde se ocitnete v jednoduchém rozhraní pro správu hesel. Na Macu bylo nutné otevřít aplikaci Klíčenka, která sice funguje podobně, ale pro některé uživatele může být složitá. Apple se to rozhodl změnit, a tak v macOS 12 Monterey přispěchal s podobným jednoduchým zobrazením hesel jako v iOS či iPadOS, což ocení každý. Veškerá hesla lze tedy nově zobrazit takto:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem Macu s macOS 12 Monterey klepnuli vlevo nahoře na ikonu .
  • Jakmile tak učiníte, tak z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Předvolby systému…
  • Tímto se otevře nové okno, ve kterém se nachází veškeré sekce určené pro správu předvoleb systému.
  • V rámci tohoto okna následně lokalizujte a rozklikněte sekci s názvem Hesla.
  • Následně se autorizujte, a to buď pomocí Touch ID, anebo zadáním uživatelského hesla.
  • Po autorizaci se vám zobrazí seznam všech uložených hesel.
  • Pak si v levém menu najděte účet, u kterého chcete heslo zobrazit, a klepněte na něj.
  • Nakonec stačí, abyste po heslu přejeli kurzorem, čímž se zobrazí jeho podoba.

Pomocí výše uvedeného způsobu si tedy v macOS 12 Monterey můžete nechat zobrazit veškerá uložená hesla, a to jednoduše a rychle. Kromě toho, že si hesla můžete zobrazit, tak po klepnutí na ikonu sdílení vpravo nahoře je můžete jednoduše sdílet skrze AirDrop s uživateli, kteří se nachází v okolí, což je zajisté lepší postup než diktování či přepisování. Pokud se některé z vašich hesel objevilo na seznamu uniknutých hesel, tak se to můžete dozvědět díky vykřičníků u jednolitých záznamů. Hesla je pak možné jednoduše změnit či upravit.

hesla v macos 12 Monterey
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více