Zavřít reklamu

Operační systém macOS Monterey je v současné době nejnovějším systémem od Applu. Jeho vydání pro veřejnost jsme se dočkali před několika týdny a je nutné zmínit, že disponuje nespočtem nových funkcí a vylepšení. Na našem magazínu se všem novinkám neustále věnujeme, a to nejen v návodní sekci, ale i mimo ní. Některá vylepšení jsou v macOS Monterey viditelná na první dobrou, některá další je však nutné najít – popřípadě si stačí přečíst naše návody, ve kterých vám odkryjeme i ty nejskrytější novinky. V tomto návodu se společně podíváme právě na jednu ze skrytých funkcí, kterou byste jen tak nenašli.

Jak na Macu změnit barvu kurzoru

Pokud se nyní podíváte na váš kurzor, tak zjistíte, že má černou výplň a bílé obrysu. Tato barevná kombinace rozhodně není vybraná náhodou, ale kvůli tomu, že díky ní lze kurzor dobře vidět na prakticky jakémkoliv obsahu. Pokud by barvy byly jiné, tak by se mohlo stát, že byste v některých případech mohli kurzor zbytečně dlouho hledat na ploše. V případě, že byste si chtěli i přesto barvu výplně a obrysu kurzoru změnit, tak až doposud tato možnost v macOS k dispozici nebyla. S příchodem macOS Monterey se však situace mění, jelikož lze barvu kurzoru jednoduše změnit, a to následovně:

  • Prvně v levém horním rohu obrazovky klepněte na .
  • Z menu, které se zobrazí, pak vyberte kolonku Předvolby systému…
  • Jakmile tak učiníte, tak se zobrazí okno, ve kterém najdete všechny sekce určené pro správu předvoleb.
  • V rámci tohoto okna vyhledejte a rozklikněte kolonku Zpřístupnění.
  • Po rozkliknutí v levém menu v kategorii Zrak vybere záložku Monitor.
  • Následně se v horní části okna v menu přepněte do sekce Ukazatel.
  • Dále klepněte na aktuální nastavenou barvu vedle Barva obrysu/výplně ukazatele.
  • Nyní se zobrazí malé okno s paletou barev, kde si barvu stačí vybrat.
  • Po výběru barvy stačí okno s paletou barev klasicky zavřít.

Prostřednictvím výše uvedeného postupu je tedy možné v rámci macOS Monterey změnit barvu výplně a obrysu kurzoru. Barvu si můžete vybrat dle vlastního uvážení jakoukoliv, je ale nutné zmínit, že některé kombinace barev mohou být na obrazovce hůře vidět, což není úplně ideální. Pokud byste chtěli barvu výplně a obrysu resetovat do původních hodnot, tak stačí, abyste se přesunuli na stejné místo jako je uvedeno výše, a poté vedle barvy výplně a ohraničení klepnuli na tlačítko Resetovat. Tím se barva kurzoru nastavení na původní.

.