Zavřít reklamu

V dnešní době můžete pro sledování seriálů, filmů a dalších pořadů využít hned několik streamovacích služeb – například Netflix, HBO GO a další. I přesto, že se v rámci těchto služeb nachází nespočet různých filmů, včetně těch českých, tak naprosto všechny byste zde hledali marně. Asi každý z nás má nějaký svůj oblíbený film, na který se můžeme dívat několikrát po sobě a nikdy nás neomrzí. Pokud si takový film, který není v rámci streamovacích služeb dostupný, chcete nahrát do vašeho zařízení, popřípadě pokud se například chystáte na dovolenou a na cestu se chcete filmy vybavit, tak pro vás mám jednoduchý postup, pomocí kterého můžete jednoduše nahrávat filmy do iPhone. Pojďme se společně podívat, jak na to.

Jak nahrávat filmy do iPhone

Chcete-li si nahrát nějaký film z počítače či Macu do vašeho iPhonu, tak se nejedná o nic složitého. Pouze je nutné, abyste si prvně v iOS či iPadOS stáhli z App Storu aplikaci VLC Media Player. Právě s touto aplikací je celý postup opravdu velmi jednoduchý a není třeba prakticky nic nastavovat. VLC Media Player můžete zdarma stáhnout pomocí tohoto odkazu. Jakmile budete mít tuto aplikaci nainstalovanou, tak aplikaci spusťte, aby se načetla. Poté už stačí postupovat následovně:

 • Prvně váš iPhone či iPad připojte pomocí USB – Lightning kabelu k vašemu macOS zařízení nebo k počítači.
  • V případě, že máte operační systém macOS, tak spusťte Finder a v levém panelu klepněte na vaše zařízení;
  • jestliže používáte Windows, tak spusťte iTunes a v horní části klepněte na ikonu vašeho iPhonu či iPadu.
 • Poté, co se ocitnete v sekci pro správu vašeho jablečného zařízení, tak v horní části klepněte na záložku Soubory.
 • Zde se vám zobrazí aplikace, se kterými můžete skrze macOS či počítač interagovat. Rozklikněte zde kolonku VLC.
 • Nyní už jen stačí, abyste si v Macu či počítači našli film, který chcete do vašeho zařízení přesunout.
 • Po nalezení film (či jakékoliv video) kurzorem chyťte, a poté přeneste do Finderu/iTunes na řádek VLC.
 • Jakmile budete mít videa a filmy přetažené, tak vpravo dole klepněte na tlačítko Synchronizovat.
 • Poté jen stačí počkat, až se synchronizace dokončí. Po dokončení můžete iPhone či iPad od počítače či Macu odpojit.

Tímto způsobem jste úspěšně do vašeho zařízení, potažmo do aplikace VLC, přenesli videa či filmy. Doba synchronizace se samozřejmě liší podle toho, kolik a jak velké soubory se snažíte do aplikace importovat – čím větší film či video, tím je doba přesunu delší. Podporováno je hned několik režimů, ideální je MP4, popřípadě MOV či M4V. Samozřejmě je v tomto případě nutné, abyste měli dostatečné místo v úložišti, v opačném případě k přesunu nedojde. Po úspěšné synchronizaci už jen stačí na iPhonu či iPadu otevřít aplikaci VLC, kde se ve spodním menu přesuňte do sekce Video. Pro přehrání filmu či videa už zde na něj pouze stačí klepnout. Zobrazí se klasický přehrávač, pomocí kterého lze přehrávání jednoduše ovládat. Tento postup je doopravdy velmi jednoduchý a zvládne jej každý. Hodí se pak uživatelům, kteří si nechtějí předplácet streamovací služby, jelikož je nevyužijí na sto procent. Dobrou zprávou je, že z VLC můžete takto pomocí AirPlay video přenést také na televizi.

.