Zavřít reklamu

Nová Apple TV se sice k prvním zákazníkům dostane až koncem října, nicméně již nyní se objevují adepti na nejpopulárnější „televizní“ aplikace. Verze pro jablečný set-top box oznámili vývojáři mediálního přehrávače VLC a streamovací aplikace Plex.

VLC je velice populárním přehrávačem napříč všemi platformami, jelikož přehraje nepřeberné množství formátů. Vývojáři VLC nyní prozradili, že již začali pracovat na verzi pro Apple TV, nicméně se zatím teprve seznamují s možnostmi tvOS.

„Je zatím velice brzy, ale již dokážeme přehrávat video,“ píší vývojáři na blogu s tím, že některý kód pro jejich VLCKit zůstane stejný i pro tvOS. Zatím však není jasné, v jaké formě VLC na Apple TV poběží. Vývojáři se ale rozhodně budou snažit o to, aby i na Apple TV jejich aplikace přehrávala co možná největší množství formátů.

V iOS je možné pro sdílení využít služeb jako Dropbox, iCloud Drive, iTunes, GDrive a další, ale zatím není jisté, jaké možnosti nabídne aplikace pro tvOS. VLC ale bude rozhodně patřit mezi populární aplikace také na Apple TV, protože díky ní bude přehrávání „klasických“ videoformátů velice snadné.

Těšit se na mohou uživatelé na nové Apple TV také na streamovací a multimediální aplikaci Plex, která je rovněž známá z iOS a podobně jako VLC usnadní přehrávání různých multimédií na jablečném set-top boxu.

Prozatím se však vývojáři zdráhají určit termíny, kdy by mohli mít nové aplikace připravené. Vývoj pro tvOS je teprve na začátku a je otázka, zda jim bude něco málo přes měsíc stačit. Pokud se ale nedočkáme hned při spuštění prodeje Apple TV, Plex a VLC snad dorazí nedlouho poté.

Zdroj: 9to5Mac
.