Zavřít reklamu

Je to již několik týdnů nazpátek, co jsme se v rámci konference WWDC20 dočkali představení nových operačních systému od Applu. Konkrétně se jednalo o iOS a iPadOS 14, macOS 11 Big Sur, watchOS 7 a tvOS 14. Ihned po skončení konference si mohli první jedinci stáhnout vývojářské beta verze výše uvedených systémů. To stejné bohužel neplatilo pro obyčejné uživatele, kteří si na vydání prvních veřejných beta verzí museli jednoduše počkat. Pár dnů nazpátek Apple uvolnil veřejné beta verze iOS a iPadOS 14 a dnes jsme se konečně dočkali uvolnění veřejné beta verze pro macOS 11 Big Sur. Pokud si tedy nový macOS chcete nainstalovat ve veřejné beta verzi, tak postupujte následovně.

Jak nainstalovat veřejnou beta verzi macOS 11 Big Sur

V případě, že chcete na vaše macOS zařízení nainstalovat nejnovější operační systém macOS 11 Big Sur, tak se nejedná o nic složitého. Potřebujete k tomu jen samotný Mac či MacBook, na kterém chcete betu nainstalovat, a připojení k internetu:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem Macu či MacBooku přesunuli na stránky Beta Software Program od Applu.
  • Jakmile se zde přesunete, tak je nutné se přihlásit pomocí vašeho Apple ID.
    • Pokud účet nemáte, tak se samozřejmě stisknutím tlačítka Sign Up registrujte.
  • Jakmile se ocitnete v prostředí Apple Beta Software programu, tak v horní části klepněte na Enroll Your Devices.
  • Z menu v horní části obrazovky poté vyberte macOS.
  • Na této stránce stačí nakonec sjet níže ke druhému kroku a klepnout na modré tlačítko Download the macOS Public Access Utility.
  • Tímto se vám do zařízení stáhne instalační soubor, který po stažení otevřete a proveďte instalaci.
  • Jakmile instalace proběhne, tak už se jen stačí přesunout do Předvolby systému -> Aktualizace software.
  • Zde pár sekund vyčkejte na vyhledání nové verze, kterou poté stáhněte a proveďte aktualizaci.

Samotný postup aktualizace na veřejnou beta verzi je poté naprosto stejný jako když provádíte klasickou aktualizaci macOS. V případě instalace úplně nové verze však může aktualizace trvat o něco déle, zároveň zabírá také o mnoho více místa. Samotný Apple před instalací veřejné beta verze doporučuje zařízení zálohovat pomocí Time Machine. Na konec jen zmíním, že instalaci veřejné beta verze provádíte jen a jen na vlastní riziko. Stále se jedná o beta verzi, tudíž se v systému nachází všemožné chyby, které mohou vaše zařízení poškodit či způsobit ztrátu dat. Rozhodně byste neměli beta verzi instalovat na vaše primární zařízení, které používáte ke každodenní práci. Potřebujete-li bezpečný a stabilní macOS, aktualizaci rozhodně neprovádějte. Magazín Jablíčkář.cz není žádným způsobem zodpovědný za poškození či kompletní zničení vašeho zařízení.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více