Zavřít reklamu

Doba omezování se objemem volných minut s SMS už je převážně za námi. Nyní spíše řešíme množství dat, které nám operátor za měsíční poplatek poskytne. Pokud třeba chcete k novému roku od toho stávající utéci, vyplatí se zjistit, kde najdete tu nejlepší nabídku. Zde vám k tomu poskytneme jednoduchý přehled. 

I když jsou v tuzemsku pouze tři hlavní operátoři, těch virtuálních je už skutečně velké množství. Chcete-li jasné porovnání jednotlivých tarifů šitých vám na míru, vyplatí se navštívit nějakou webovou kalkulačku. Obvykle do ní ale musíte zadat své telefonní číslo a souhlasit tak s případným kontaktem ohledně ideální nabídky. Níže vybrané tarify tak počítají jen s nabídkou od tuzemské velké trojky: O2, T-Mobilem a Vodafonem.

Vodafone 

Neomezený Basic

Už dle názvu je sice jasné, že se jedná o základní tarif, na druhou stranu má i tak množství výhod. Za cenu 599 Kč tak získáte nejen neomezená volání a SMS, ale i data. Ta jsou však limitována rychlostí 2 Mb/s. Je to ale dostatečná rychlost na stream hudby i videa. V aplikaci a samoobsluze Můj Vodafone pak můžete zdarma využít 3× Zrychlení na maximum, které vám na 24 hodin umožní vyzkoušet si rychlost 5G sítě. Tarif je bez závazku, bez zaváděcích poplatků a dostanete k němu 2 000 Kč slevu na zařízení.

tarify

Další tarify Vodafonu 

Nechcete-li se nechat omezovat 2 Mb/s, můžete sáhnout po vyšším tarifu Neomezený Super. Ten za 799 Kč měsíčně nabídne 10 Mb/s a oceníte jej zejména při sledování videí a filmů v HD, při videohovorech i u hraní her. Neomezený Premium 5G v ceně 1 199 Kč měsíčně pak nabídne nejen ono 5G a 4 000 Kč jako slevu na zařízení, ale i 1 000 minut volání do zahraničí. 

T-Mobile

T-Mobile Neomezeně XL

S tímto tarifem můžete zapomenout na datové limity. Podrží vás při videohovorech a zahrajete si s ním i oblíbené on-line hry. Tarif totiž při prvních 15 GB pojede plnou rychlostí (takže co síť dovolí), poté bude rychlost 10 Mb/s. Neomezené volání a SMS nabízí i v roamingu, v případě dat je zde omezení na 23 GB. I tento tarif je bez závazků a zaváděcích poplatků a můžete si k němu vybrat zařízení se slevou 3 tisíce Kč. Cena tarifu pak je 875 Kč měsíčně.

tarify

Další tarify T-Mobilu 

T-Mobile nabízí ještě vyšší tarif Neomezeně 5G L za 1 075 Kč, který disponuje rychlostí dat 20 Mb/s pro prvních 40 GB. Poskytne také 100 minut volání do zahraničí. Za tarif Neomezeně 5G XL už zaplatíte 1 275 Kč měsíčně a k neomezené rychlosti rychlejšímu internetu dostanete ještě 1 000 minut na volání na zahraniční čísla a slevu na zařízení v hodnotě 5 000 Kč. 

O2 

NEO Modrý 

Ať už u nás nebo v zóně EU vám O2 poskytne neomezené volání i SMS, mimo Českou republiku pak můžete využívat data do limitu 30 GB, u nás limit není žádný. Celou dobu pojedete 10 Mb/s. Je zde ale jeden háček. Tarif je možné aktivovat za zvýhodněnou cenu 899 Kč se závazkem na 24 měsíců. V případě aktivace tarifu bez závazku je cena měsíčního paušálu o 150 Kč vyšší.

tarify

Další tarify O2 

Tarif NEO Bronzový vám za cenu 1 099 Kč poskytne rychlost internetu 20 MB/s, NEO stříbrný v ceně 1 299 Kč pak už počítá s 5G. Dostanete k němu ještě 300 minut do zahraničních sítí. NEO Zlatý pak má v nabídce ještě 1 GB dat mimo EU, stojí ale už 1 599 Kč měsíčně. Ve všech případech je uvedená cena se závazkem na 24 měsíců, jinak si každý měsíc připlatíte ještě dalších 150 Kč. 

Aktualizace:

U tarifu T-mobile Neomezeně XL byla mylně uváděna informace o rychlostech internetu. Prvních 15 GB zde tedy běží rychlostí, jakou dovolí síť, další data jsou pak dostupná maximální rychlostí 10 MB/s. Byl editován zavádějící titulek a přidány další vhodné tarify.

.