Zavřít reklamu

Doba omezování se objemem volných minut s SMS už je převážně za námi. Nyní spíše řešíme množství dat, které nám operátor za měsíční poplatek poskytne. Pokud třeba chcete k novému roku od toho stávající utéci, vyplatí se zjistit, kde najdete tu nejlepší nabídku. Zde vám k tomu poskytneme jednoduchý přehled. 

I když jsou v tuzemsku pouze tři hlavní operátoři, těch virtuálních je už skutečně velké množství. Chcete-li jasné porovnání jednotlivých tarifů šitých vám na míru, vyplatí se navštívit nějakou webovou kalkulačku. Obvykle do ní ale musíte zadat své telefonní číslo a souhlasit tak s případným kontaktem ohledně ideální nabídky. Níže vybrané tarify tak počítají jen s nabídkou od tuzemské velké trojky: O2, T-Mobilem a Vodafonem.

Vodafone 

Neomezený Basic

Už dle názvu je sice jasné, že se jedná o základní tarif, na druhou stranu má i tak množství výhod. Za cenu 599 Kč tak získáte nejen neomezená volání a SMS, ale i data. Ta jsou však limitována rychlostí 2 Mb/s. Je to ale dostatečná rychlost na stream hudby i videa. V aplikaci a samoobsluze Můj Vodafone pak můžete zdarma využít 3× Zrychlení na maximum, které vám na 24 hodin umožní vyzkoušet si rychlost 5G sítě. Tarif je bez závazku, bez zaváděcích poplatků a dostanete k němu 2 000 Kč slevu na zařízení.

tarify

Další tarify Vodafonu 

Nechcete-li se nechat omezovat 2 Mb/s, můžete sáhnout po vyšším tarifu Neomezený Super. Ten za 799 Kč měsíčně nabídne 10 Mb/s a oceníte jej zejména při sledování videí a filmů v HD, při videohovorech i u hraní her. Neomezený Premium 5G v ceně 1 199 Kč měsíčně pak nabídne nejen ono 5G a 4 000 Kč jako slevu na zařízení, ale i 1 000 minut volání do zahraničí. 

T-Mobile

T-Mobile Neomezeně XL

S tímto tarifem můžete zapomenout na datové limity. Podrží vás při videohovorech a zahrajete si s ním i oblíbené on-line hry. Tarif totiž při prvních 15 GB pojede plnou rychlostí (takže co síť dovolí), poté bude rychlost 10 Mb/s. Neomezené volání a SMS nabízí i v roamingu, v případě dat je zde omezení na 23 GB. I tento tarif je bez závazků a zaváděcích poplatků a můžete si k němu vybrat zařízení se slevou 3 tisíce Kč. Cena tarifu pak je 875 Kč měsíčně.

tarify

Další tarify T-Mobilu 

T-Mobile nabízí ještě vyšší tarif Neomezeně 5G L za 1 075 Kč, který disponuje rychlostí dat 20 Mb/s pro prvních 40 GB. Poskytne také 100 minut volání do zahraničí. Za tarif Neomezeně 5G XL už zaplatíte 1 275 Kč měsíčně a k neomezené rychlosti rychlejšímu internetu dostanete ještě 1 000 minut na volání na zahraniční čísla a slevu na zařízení v hodnotě 5 000 Kč. 

O2 

NEO Modrý 

Ať už u nás nebo v zóně EU vám O2 poskytne neomezené volání i SMS, mimo Českou republiku pak můžete využívat data do limitu 30 GB, u nás limit není žádný. Celou dobu pojedete 10 Mb/s. Je zde ale jeden háček. Tarif je možné aktivovat za zvýhodněnou cenu 899 Kč se závazkem na 24 měsíců. V případě aktivace tarifu bez závazku je cena měsíčního paušálu o 150 Kč vyšší.

tarify

Další tarify O2 

Tarif NEO Bronzový vám za cenu 1 099 Kč poskytne rychlost internetu 20 MB/s, NEO stříbrný v ceně 1 299 Kč pak už počítá s 5G. Dostanete k němu ještě 300 minut do zahraničních sítí. NEO Zlatý pak má v nabídce ještě 1 GB dat mimo EU, stojí ale už 1 599 Kč měsíčně. Ve všech případech je uvedená cena se závazkem na 24 měsíců, jinak si každý měsíc připlatíte ještě dalších 150 Kč. 

Aktualizace:

U tarifu T-mobile Neomezeně XL byla mylně uváděna informace o rychlostech internetu. Prvních 15 GB zde tedy běží rychlostí, jakou dovolí síť, další data jsou pak dostupná maximální rychlostí 10 MB/s. Byl editován zavádějící titulek a přidány další vhodné tarify.

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Co ten nadpis? Co je na O2 tak výhodného? Z mého pohledu nabízí nejlepší poměr cena / výkon Vodafone O2 je nejhorší.
  A s těmi úvazky je to taky zavádějící informace. O2 sice nabízí lepší ceny výměnou za úvazek formálně na dva roky, ale fakticky (ze zákona) jej lze zrušit po třech měsících.

  Přesně tak byl platil jsem O2 měsíčně 4500 domluvil jsem se že chci od nich odejít najednou jsem platil 1500 a teď zas platím 3500

  Pravděpodobně jde jen o placenou reklamu O2, Adam si chtěl prostě jen na začátku roku přivydělat. Jinak přece není možné aby nepochopil „Rychlost 10Mb/s, prvních 15GB plnou rychlosti“. Na tom není ani nic zavádějícího, to je zaměrná dezinformace, když Adam píše, že tarif jede 10Mb/s a pak se zpomalí nejspíš na 2Mb/s. Vaří z vody a mizerně.

  Děkuji za komentář. O reklamu se nejedná, jen o mou chybu, protože jsem si textu nevšiml. Omlouvám se za dezinformace, článek je již aktualizován.

  Taky si zjistete, kolik data mate v ramci Roamingu. V tomto je Vodafone nejlepsi. Nabizi 64 GB v ramci EU + nejake dalsi zeme v Evrope. Takze Vodafone za 799 Kc je uplne TOP! A ta sleva 2 tisice na zarizeni je pri zavazku na 2 roky. Takze staci Vodafone za 799 Kc mesicne, mate neomezena data v CR v paradni 4G rychlosti a pokud jste mimo CR v EU, tak mate 64 GB dat na mesic. Zadne skryte podminky. Easy.

  A nevíš náhodou zda už Vodafone pouští v zahraničí do 5G sítě? Osobně jedu T-Mobile a mám jen obyč 8 GB ale v Německu jsem téměř všude na 5G….

  Kde skončila taková ta vyhláška Čtú o „neomezených tarifech“, které nesmí být limitované rychlostí ani objemem, jinak se nesmí jmenovat „neomezené“?

  Nic ve zlém, ale bylo by dobré postavit na pravou míru větu „Oproti Vodafonu a T-Mobilu zde není omezení rychlosti, takže celou dobu pojedete 10 Mb/s“.
  Jednak si tam protiřečíte – 10 Mb/s je omezení rychlosti, navíc o2 má nejhorší nabídku. Pak tady jsou samý hejty a oprávněně. Příště.. no já myslim, že už víte, nahoře toho je habaděj :D přeji příjemný večer

  Za 1950,-Kč u Vodafonu pevný internet na chalupě, 4 simky s 30Gb dat + social, video a audio passy. Díky passům je spotřeba dat skoro nulová. Za mě super!

  Doplnil bych tarif Interner neomezeně od T-Mobile. Prvních 30GB plnou rychlosti, potom 10Mb/s. V ceně 675 Kč sice není žádné volání ani SMS, ale tarif obsahuje více dat bez omezení rychlosti a v porovnání s neomezeným tarifem obsahujícím i volání je citelně levnější. Minuta sice stojí 3,50 Kč, ovšem pokud i za tuto cenu provoláte méně než dvě stovky, je paradoxně výhodnější, jelikož plně neomezený stojí právě 875 Kč, ale zase jen s 15GB plnou rychlostí. Když si uvědomím moderní způsob komunikace prostřednictvím nejrůznějších messengerů pro kontakt s přáteli a rodinou, může být právě tohle zajímavá alternativa v běžných tabulkových cenícich. A upřímně, raději protočim přes 100GB dat a doplatím 5 minut volání, než platit za neomezene volání, které nevyužiji. Ikdyž jednou za rok provolam 300 Kč, pořád je to pro mě z dlouhodobého hlediska výhodnější.

celý text

Čtěte více.