Zavřít reklamu

Na našem magazínu se již několik týdnů neustále každý den věnujeme novým funkcím, se kterými přišly nové operační systémy od Applu. Konkrétně se nyní zaměřujeme především na macOS Monterey, tedy na systém, jenž je pro širokou veřejnost nejmladší. Všemožných novinek a vylepšení je k dispozici opravdu nespočet – mezi ty největší patří například režimy Soustředění, přepracovaný FaceTime, nové možnosti ve Zprávách, funkce Live Text a mnoho dalších. Apple se však rozhodl zapracovat i na některých maličkostech, které zajisté mnoho uživatelů ocení. Na jednu takovou maličkost se podíváme v tomto článku.

Jak na Macu ztišit příchozí oznámení

Určitě už jste se někdy ocitli v situaci, kdy vám začalo chodit nespočet oznámení z nějaké aplikace. Nejčastěji se tyto hromadné a nepříjemné notifikace mohou zobrazovat v případě, že se ocitnete v nějaké skupinové konverzaci, ve které si začne psát mnoho uživatelů najednou. Občas vám navíc mohou začít chodit různé nabídky z jiných aplikací apod. Jednotlivá oznámení si samozřejmě můžete deaktivovat, a to přímo v aplikaci, anebo v Předvolbách systému, potažmo v Nastavení. V rámci macOS Monterey však nově můžete jakákoliv oznámení rychle ztišit přímo v oznamovacím centru. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste si na Macu našli notifikaci z konkrétní aplikace, kterou chcete ztišit.
  • To znamená, že stačí otevřít oznamovací centrum, popřípadě můžete pracovat také s právě příchozí notifikací.
    • Oznamovací centrum otevřete klepnutím na datum a čas v pravé horní části obrazovky, popřípadě přejetím dvěma prsty z pravé hrany trackpadu směrem doprava.
  • Jakmile si konkrétní oznámení z aplikace najdete, tak na něj klepněte pravým tlačítkem či dvěma prsty.
  • Pak už jen stačí, abyste si vybrali jednu z dostupných možností pro ztišení.

Prostřednictvím výše uvedeného postupu je tedy na Macu možné jednoduše vypnout příchod oznámení z vybrané aplikace. Konkrétně si můžete vybrat deaktivaci oznámení na jednu hodinu (Na hodinu vypnout), na celý den (Pro dnešek vypnout) či kompletní deaktivaci do odvolání (Vypnout). Kromě ručního vypnutí se vám nově může v rámci oznámení zobrazit také doporučení pro ztišení notifikací z určité aplikace. Tohle doporučení se zobrazí tehdy, pokud začne z jedné aplikace chodit více notifikací a vy s nimi nebudete nijak interagovat. Kompletní správu oznámení je pak možné provádět v Předvolby systému -> Oznámení a soustředění.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více