Zavřít reklamu

Jak nastavit automatické zamykání Macu? Automatické zamykání Macu je užitečná funkce, která mimo jiné přispěje k vaší větší bezpečnosti a zvýší vaše soukromí. Nejen začátečníkům v našem dnešním článku vysvětlíme, jak nastavit automatické zamykání Macu, aby se vám k němu po vašem odchodu nedostal nikdo nepovolaný.

Zamykání Macu je jednou z nedílných součástí péče o soukromí a zabezpečení vašeho jablečného počítače. Výrazně tím ztížíte případný nežádoucí přístup do počítače a případné napáchání škod. Automatické zamykání Macu můžete nastavit v souvislosti s vámi zvoleným časovým intervalem.

  • V levém horním rohu obrazovky vašeho Macu klikněte na  menu -> Nastavení systému.
  • V levém panelu okna nastavení systému klikněte na Zamknutá obrazovka.
  • Přesuňte se do hlavní části okna a v sekci Prodleva před požadováním hesla po spuštění spořiče obrazovky nebo vypnutí monitoru vyberte v rozbalovacím menu položku Požadovat hned.
  • V sekci Spustit spořič obrazovky, je-li počítač nečinný nastavte požadovaný časový interval.

Výše uvedeným postupem si na vašem Macu relativně snadno a rychle zajistíte, že po uplynutí určité doby nečinnosti dojde nejen ke spuštění spořiče obrazovky, ale spolu s jeho spuštěním bude také automaticky váš Mac uzamčen, a k jeho odemčení bude požadováno heslo, případně ověření přes Touch ID (u kompatibilních modelů).

.