Zavřít reklamu

Kampaň #ShotoniPhone se za poslední roky značně rozrostla, přičemž popularitu si získala především na Instagramu. Apple proto jednou za čas zveřejní několik fotografií a videí od běžných uživatelů, aby vyzdvihl přednosti a především pak kvalitu fotoaparátu v iPhonu. Ani s letošními modely tomu není jinak. Avšak tentokrát se kalifornská společnost zaměřila pouze na fotografie pořízené režimem Portrét spolu s upravenou hloubkou ostrosti, jejíž editaci nabízí iPhone XS, XS Max i levnější iPhone XR.

Sám Apple uvádí, že díky nové funkci Depth Control jsou uživatelé schopni pořídit iPhonem skutečně povedené fotografie se sofistikovaným bokeh efektem. Jako důkaz sdílel několik snímků od běžných uživatelů z Instagramu a Twitteru, které si můžete prohlédnout v níže uvedené galerii.

V současné době je možné na nových iPhonech XS, XS Max a XR editovat hloubku ostrosti vždy až po pořízení fotografie. Ve výchozím stavu je hloubka stanovena na hodnotu f/4,5. Lze ji však upravit v rozmezí od f/1,4 do f/16. S příchodem iOS 12.1 budou moci majitelé všech výše zmíněných modelů upravovat hloubku ostrosti v reálném čase, tedy už během fotografování.

Apple čas od času sdílí zajímavé snímky pořízené iPhonem i na svém oficiálním Instaramu. V drtivé většině případů se skutečně jedná o fotografie od běžných uživatelů, kteří mnohdy mají na originálním příspěvku jen několik desítek „To se mi líbí“. Pokud tedy také chcete zkusit své štěstí a máte zajímavý snímek, který by mohl kalifornský gigant sdílet, pak není nic jednodušší, než k fotografii připsat hashtag #ShotoniPhone.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více