Zavřít reklamu

Společnost Apple v posledních letech klade velký důraz na zabezpečení a po vydání iOS 17.2 přichází se zcela novou funkcí. Ověření kontaktu klíčem (Contact Key Verification – CKV) je nové nastavení pro iMessage, které zajišťuje, že si můžete být jisti, že osoba, se kterou si píšete, je ta, za kterou ji považujete.

Zjednodušeně řečeno, funkce je navržena tak, aby se do vašich soukromých konverzací nedostaly nežádoucí osoby například s cílem dostat z vás citlivé informace. Není to něco, čeho by se běžní uživatelé s běžným zaměstnáním a standardní životní situací měli skutečně museli obávat, ale funkce je zde každopádně k dispozici pro váš vlastní klid. Přinášíme vám návod, jak v systému iMessage 17.2 povolit ověřování klíčů kontaktů.

Co je ověření kontaktu klíčem?

Ověření kontaktu klíčem je nastavení pro iMessage, které je navrženo tak, aby nabízelo automatická upozornění v případě zjištění neověřených zařízení. Podstata spočívá v tom, že po nastavení funkce Ověření klíče kontaktu na účtu iMessage má každé zařízení svůj vlastní veřejný ověřovací klíč. Upozornění přichází ve chvíli, kdy se v účtu iMessage náhle objeví zařízení, které není rozpoznáno. To by totiž mohlo čistě teoreticky znamenat, že se někdo infiltroval do konverzace způsobem, který by jinak nebyl odhalen.

Společnost Apple dala jasně najevo, že se s takovým útokem ještě nesetkala. Zmíněná funkce je tedy příkladem toho, že Apple se svými bezpečnostními opatřeními postupuje proaktivně.

  • Na iPhonu s iOS 17.2 spusťte Nastavení.
  • Klepněte na panel s vaším jménem.
  • Zamiřte zcela dolů a klepněte na položku Ověření kontaktu klíčem.
  • Aktivujte položku Ověřování v iMessage.
  • Klepněte na Pokračovat a pokračujte podle pokynů na displeji.

Pokud jsou k vašemu Apple ID připojena další zařízení Apple, která ještě nepodporují zmíněnou funkci, zobrazí se chybová zpráva. Máte možnost buď aktualizovat tato zařízení na příslušný software, nebo v nich vypnout iMessage.

.