Zavřít reklamu

Další týden je za námi – a stejně jako v tom předchozím nebyla ani tentokrát nouze o nejrůznější spekulace ze světa IT a Applu. Opět byla ve hře koronavirová pandemie a její následky – tentokrát v souvislosti s prodeji iPadů. Objevily se také dva zajímavé patenty, z nichž jeden slibuje ohebné MacBooky a druhý zase nové možnosti ve službě iMessage.

Obrat prodejů iPadů k lepšímu

Pandemie COVID-19 a její následky budou důležitým tématem ještě nějakou dobu. V souvislosti s tím se hovoří mimo jiné také o důsledcích v podobě poklesu prodejů některých produktů. Podle nejnovějších zpráv došlo v prvním kvartále letošního roku k 10% poklesu příjmů z prodeje iPadů, prodeje jako takové poklesly o 3 %. Analytici ale zastávají názor, že nutnost pracovat a studovat z domova, která u řady uživatelů vyvstala v souvislosti s pandemií, by se mohla pozitivně podepsat na číslech za další kvartál. Podle analytiků ze společnosti IDC se na poklesu prodejů podepsalo uzavírání továren, ke kterému došlo počátkem roku. Finanční ředitel Applu, Luca Maestri, ale minulý týden uvedl, že firma očekává zvýšení příjmů z prodeje iPadů a Maců v červnovém kvartálu.

Ohebný design MacBooků

Tento týden se také objevily spekulace týkající se možného designu budoucích laptopů od Applu. Ty by mohly získat nenápadný ohebný mechanismus, díky kterému by se unibody design posunul ještě na další úroveň. Základem pro tyto domněnky se stal patent, který popisuje ohebný mechanismus se speciálními panty. Ten by bylo možné aplikovat u notebooků. Šasi počítače by tak bylo tvořeno jediným kusem materiálu, přičemž jedna polovina by byla opatřena displejem a druhá vstupním zařízením. Popis patentu je nicméně poměrně nejednoznačný, a to, že by se mohlo jednat o MacBooky, z něj lze pouze odhadovat. Pod patentem jsou podepsaní Alex J. Lehmann a Paul X. Wang.

Nové možnosti v iMessage

Aplikace iMessage se od svého příchodu v roce 2011 značně proměnila, v řadě aspektů ale i nadále zaostává za některými jinými komunikačními aplikacemi. Nedávno zveřejněný patent ale napovídá, že by se uživatelé mohli v iMessage dočkat příjemných novinek. Patent pochází z prosince loňského roku a ke změnám by mohlo dojít s příchodem operačního systému iOS 14. V iMessage by uživatelé měli získat možnost upravit již odeslanou zprávu. Úpravu bude s největší pravděpodobností možné provést po dlouhém stisku bubliny se zprávou. Adresát se o úpravě zprávy dozví z poznámky, která se u zprávy objeví, chybět by však neměla ani možnost pro zobrazení originálního textu zprávy. V budoucnu by se uživatelé mohli v aplikaci iMessage dočkat také možnosti zasílání privátních zpráv nebo automatického překladu textu.

Zdroje: 9to5Mac, AppleInsider, Cult of Mac

.