iWant

Co dělat, když se vám v iOS zblázní iMessage

iWant

Pokud jste si někdy po otevření nativní aplikace Zprávy na vašem iPhonu či iPadu všimli, že se vám popřehazovalo pořadí zpráv, tak v tom rozhodně nejste sami. Stalo se to taktéž mně, ale samozřejmě i dalším uživatelům jablečných telefonu či tabletů. K opravě tohoto problému stačí provést jen pár jednoduchých kroků a my se dnes podíváme na to, o jaké kroky se jedná. Pojďme se tedy společně podívat, jak na to.

Jak opravit iMessage

Špatné uspořádání zpráv v iMessage na vašem iOS zařízení je věcí, která se občas bohužel děje. My, jakožto obyčejní smrtelníci s tím ale nic neuděláme, jelikož se jedná o bug v systému. Můžeme ale provést pár kroků, které by měly iMessage pomoct se vzpamatovat.

První kroky

Co bych to byl za IT specialistu, kdybych vám neřekl, abyste nevyzkoušeli restart. Prvně vyzkoušejte restart samotné aplikace. A to takovým způsobem, že na starších iPhonech 2x stiskněte home button a aplikaci zavřete. Na iPhonu X poté proveďte gesto „přejtí prstem nahoru“ a aplikaci zavřete. Pokud tohle nepomůže, zkuste restartovat celé zařízení. V případě, že i po restartu zařízení se nic nezměnilo, tak pokračujte dále.

Zkontrolujte čas

Jednou z příčin, proč se v iOS zprávy iMessage nezobrazují správně, může být špatně nastavený čas. Možná jste jen nedopatřením změnili čas o pár minut a rázem je problém na světe. Proto přejděte do Nastavení, zde poté do kolonky Obecné. Nyní rozklikněte možnost Datum a čas a buď si aktivujte možnost Nastavit automaticky nebo si čas opravte tak, ať je přesný.

Aktualizace iOS

Další možností, která se nabízí v případě nesprávně fungujících zpráv iMessage, je aktualizace operačního systému. V některých verzích operačního systému, především v raných fázích iOS 11, se nefunkčnost iMessage projevovala častěji, než v novějších verzích. Proto se ujistěte, že zrovna „běžíte“ na nejnovějším iOS.  stačí přejít do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru. Pokud je aktualizace k dispozici, zobrazí se právě tam připravená ke stažení a následné instalaci.

Vypnutí a zapnutí iMessage

Poslední možností, kterou pro opravu iMessage můžete udělat, je restart samotné služby iMessage. Nejlepším postup je iMessage vypnout, restartovat zařízení a poté iMessage znovu zapnout. Možnost iMessage zapnout či vypnout najdete v Nastavení -> Zprávy -> iMessage.

Doufám, že se vám pomocí tohoto návodu povedlo opravit vaše zprávy iMessage, které se popřehazovaly. Pokud jste provedli veškeré kroky, které jsem výše sepsal, téměř jistě už byste neměli mít se službou iMessage žádný problém.