Zavřít reklamu
iWant

Jak novým MacBookům Pro vrátit zvuk ohlašující bootování systému

iWant

Nové MacBooky Pro kromě jiného mění funkci otevření víka. Buď se jen klasicky probudí, nebo i zapnou. Zmizel ale u nich typický zvuk, který zapínání už od nepaměti provází. Následujícím návodem ho lze vrátit a pokud vám nevyhovuje bootování systému hned po otevření víka, lze vypnout i to.

Nejdříve je třeba upozornit, že se jedná o zásah do systému, takže je třeba se přesně držet pokynů a pro vyhnutí se jakémukoliv risku je lepší se zvuku při zapínání vzdát. Jedná se však o jednoduchý postup a zadáním následujících příkazů přes Terminal by neměl nastat žádný problém.

Spusťte aplikaci Terminal (Aplikace > Utility) a napište/zkopírujte do něj jeden z níže uvedených příkazů. Zadání každého potvrďte Enterem a zadejte své administrátorské heslo.

Příkaz pro zapnutí zvuku při zapínání:

sudo nvram BootAudio=%0

Příkaz pro vypnutí zvuku při zapínání:

sudo nvram BootAudio=%00

Příkaz pro vypnutí bootování po otevření víka:

sudo nvram AutoBoot=%00

Příkaz pro zapnutí bootování po otevření víka:

sudo nvram AutoBoot=%03

Možnost zapnutí a vypnutí bootování po otevření víka platí pouze pro majitele nových MacBooků Pro, možnost zapnutí a vypnutí zvuku při bootování pro všechny.

Podobným zvukem Macy ohlašují svoje spouštění už od pozdních devadesátých let. Původně to mělo čistě praktickou funkci – „gong“ oznamuje, že systém nabíhá bez problémů. Od té doby se ale stal akord o trochu níže než Ges dur/Fis dur ikonickým a nabyl také estetický status.

Zdroj: The Verge