Zavřít reklamu

S příchodem iOS 14 jsme se na iPhone 8 a novějších dočkali nové funkce, pomocí které je možné telefon ovládat poklepáním na jeho zadní stranu. Pokud tedy dvakrát nebo třikrát poklepete na záda zařízení, tak se může spustit určitá akce – například se pozastaví přehrávání, vytvoří snímek obrazovky či spustí nějaká zkratka. Možností je v tomto případě opravdu nespočet, a pokud se rozhodnete tuto funkci využívat, tak vám dokáže ušetřit mnoho času. Jestliže každopádně máte iPhone 7 a starší, anebo iOS 13 a starší, tak zde tuto funkci nenajdete. Dobrou zprávu mám ale v tomto případě pro jedince, kteří mají nainstalovaný jailbreak.

Jestliže patříte mezi jedince, kteří na svém zařízení mají nainstalovaný jailbreak, tak existuje možnost, pomocí které si můžete ovládání telefonu poklepáním na jeho zadní stranu aktivovat i na oficiálně nepodporovaných iPhonech. Všechno to spočívá v jednoduchém tweaku, který se nazývá Backtrix. Pokud se rozhodnete pro instalaci tohoto tweaku, tak získáte i na iOS 13 možnost pro využívání ovládání poklepáním na záda. To se hodí především jedincům, kteří z nějakého důvodu nechtějí aktualizovat na iOS 14, popřípadě těm, kteří mají starší zařízení a nechtějí jej měnit. Stejně jako u oficiální funkce, tak i u Backtrix si můžete zvlášť nastavit jednotlivé akce pro dvojité a trojité poklepání.

Konkrétně si můžete nastavit více než 25 různých akcí, včetně zobrazení přepínače aplikací, ovládacího centra či domovské obrazovky, dále můžete rychle uzamknout obrazovku či aktivovat akci zpřístupnění. Nechybí ani možnost pro vytvoření snímku obrazovky, spuštění svítilny, spuštění či pozastavení přehrávání, změnu hlasitosti, otevření lupy a další. V rámci nastavení tweaku Backtrix si pak můžete nastavit také haptickou odezvu po provedení akce, společně s citlivostí a vyloučenými aplikacemi. Tweak Backtrix dokazuje, že nová funkce ovládání poklepáním z iOS 14 není k dispozici na starší zařízení zařízení kvůli „slabého hardwaru“, nýbrž kvůli softwarovému uzamčení. I v tomto případě se vás tedy Apple pouze snaží donutit, abyste si koupili nové zařízení. Tweak Backtrix je k dispozici za 2.25 dolarů v repozitáři Yourepo (https://foxfort.yourepo.com) a podporuje iOS 14 a iOS 13.

.