Zavřít reklamu

Pokud byste chtěli před několika lety zjistit, jaká skladba zrovna hraje v rádiu, popřípadě kdekoliv jinde, tak byste se nejspíše snažili pochytit některá slova z textu, která byste následně vložili do vyhledávače. Nyní ale žijeme v moderní době, kdy už tento postup není nutný a vše je jednodušší. Existují totiž aplikace, které dokáží hrající hudbu rozpoznat – mezi ty nejznámější patří Shazam, který už nyní několik let patří pod křídla Applu. Ten se stal navíc přímo součástí iOS, takže je postup pro rozpoznání hrající hudby na iPhonu velice jednoduchý.

Jak pomocí Apple Watch rozpoznat skladbu

Někdy se ale můžete ocitnout v situaci, kdy byste potřebovali nějakou skladbu rozpoznat přímo na vašich Apple Watch. Například zrovna nebudete mít po ruce iPhone, popřípadě nebudete mít ruce volné. Dobrou zprávou je, že rozpoznávání skladby můžete bez problémů spustit i přímo z vašeho zápěstí a navíc se nejedná o nic složitého. Je každopádně nutné využít Siri, takže musíte mít alespoň minimální znalost angličtiny (či jiného jazyka, ve kterém Siri využíváte). Postup pro spuštění rozpoznávání na Apple Watch je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašich Apple Watch aktivovali Siri:
    • Buď můžete podržet digitální korunku, čímž Siri aktivujete;
    • anebo stačí říct aktivační frázi Hey Siri.
  • Po aktivaci Siri následně vyslovte příkaz What song is this?
  • Jakmile příkaz vyslovíte, tak započne rozpoznávání skladby.
  • Nakonec vám Siri řekne, o jakou skladbu se jedná. Název se zobrazí i na displeji.

Pomocí výše uvedeného postupu tedy můžete na vašich Apple Watch spustit rozpoznávání hudby. Nic víc s výsledkem dělat nemůžete – možnosti jsou tedy oproti iPhonu relativně omezené. Na jablečném telefonu si ihned můžete spustit přehrávání skladby na některé ze streamovacích služeb, navíc k tomu se vám rozpoznaná skladba uloží také do seznamu, díky čemuž se k ní můžete kdykoliv vrátit a připomenout si, jak se vlastně jmenovala. Jakmile vám tedy Apple Watch nějakou skladbu rozpozná, tak se ujistěte, že si název zapamatujete nebo někam zapíšete, popřípadě můžete pořídit snímek obrazovky. Samozřejmě je pro rozpoznání nutné, abyste byli v dosahu svého iPhonu.

.