Zavřít reklamu

Pokud jste v minulosti chtěli vyfotit nějakou skupinovou fotografii, tak se prakticky pokaždé musel jeden člověk obětovat. Tento jedinec nemohl být na snímku, jelikož musel ovládat samotný fotoaparát a snímek pořídit. Nyní už si můžeme nastavit samospoušť, tedy automatické pořízení snímku po uplynutí několika sekund. Žijeme ale v moderní době, která si žádá moderní řešení. Vhod v tomto případě přijdou Apple Watch, jelikož pokud je vlastníte, tak pomocí nich můžete jednoduše ovládat fotoaparát iPhonu, což se může hodit v mnoha různých situacích.

Jak přes Apple Watch ovládat fotoaparát iPhonu

Možnost ovládání fotoaparátu iPhonu přes Apple Watch patří mezi jednu ze základních funkcí, mnoho uživatelů však neví, jakým způsobem ji můžete využít, popřípadě kde se vůbec nachází. Rozhodně se nejedná o nic složitého. Pokud byste tedy chtěli pomocí Apple Watch vzdáleně pořídit snímek na iPhonu s tím, že na nich uvidíte také náhled fotografie, tak stačí, abyste postupovali následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na Apple Watch stiskli digitální korunku.
  • Jakmile tak učiníte, tak v seznamu aplikací najděte Fotoaparát, který otevřete.
  • Následně pár sekund vyčkejte, až se Apple Watch spojí s iPhonem.
  • Po spojení už na Apple Watch ihned uvidíte náhled snímku.
  • Pro zachycení fotografie stačí, abyste ve spodní části obrazovky stiskli tlačítko spouště.
  • Výsledný snímek si můžete prohlédnout klepnutím na náhled vlevo dole.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné pomocí vašich Apple Watch pořídit snímek z iPhonu. Ve výchozím nastavení se každopádně snímek pořídí ihned po stisknutí tlačítka spouště, takže na výsledné fotografii bude vidět, že s hodinkami operujete. To ale není problém, jelikož pokud klepněte vpravo dole na ikonu tří teček, tak si můžete v předvolbách aktivovat samospoušť 3 sekundy. Po stisknutí spouště se tak snímek nezachytí ihned, ale až po třech sekundách, což je dostatečná doba na to, abyste vypadali přirozeně. Kromě toho zde najdete také možnosti pro přepnutí mezi předním a zadním fotoaparátem, nechybí nastavení blesku, Live Photo a HDR. Občas se může stát, že se aplikace Fotoaparát na Apple Watch s jablečným telefonem nespojí. V takovém případě pomůže manuální spuštění aplikace Fotoaparát na iPhonu, a pokud ne, tak proveďte restart obou zařízení. Berte na vědomí, že pro správnou funkčnost musí být Apple Watch v dosahu iPhonu.

.