Zavřít reklamu

Pokud byste si skrze iPhone chtěli něco přiblížit, tak byste k tomu nejspíše využili aplikaci Fotoaparát. Zde byste pak pomocí gesta provedli přiblížení obrazu, popřípadě byste pořídili fotografii, kterou byste pak přiblížili v aplikaci Fotky. Co si však budeme nalhávat, rozhodně se nejedná o úplně ideální postup, jelikož je zbytečně složitý a zdlouhavý. V App Storu se samozřejmě nachází různé aplikace v podobě lupy, které si můžete stáhnout. Nejspíše jste ale nevěděli o tom, že existuje postup, pomocí kterého je možné v iOS cokoliv jednoduše přiblížit nativně, tudíž není třeba nic dalšího stahovat.

Jak přes iPhone jednoduše cokoliv přiblížit

V případě, že byste chtěli na iPhonu jednoduše cokoliv přiblížit, tak je přesně k tomu určená aplikace Lupa. Pokud jste ji ale nikde a nikdy neviděli, tak rozhodně nejste sami – je totiž svým způsobem skrytá a mezi ostatními aplikacemi ji nenajdete. Pro spuštění je nutné, abyste ji ručně našli v rámci Spotlightu, popřípadě v knihovně aplikací – postup je velmi podobný. Níže naleznete postup pro nalezení aplikace Lupa v rámci Spotlightu:

  • Prvně je nutné, abyste se na vašem iPhonu přesunuli na domovskou obrazovku.
  • Jakmile tak učiníte, tak zde prstem přejeďte shora směrem dolů.
  • Následně se vám zobrazí rozhraní Spotlightu.
  • V rámci tohoto rozhraní klepněte v horní části obrazovky do textového pole.
  • Poté pomocí klávesnice vyhledejte aplikaci Lupa.
  • Jakmile aplikaci vyhledáte, tak ji klepnutím spusťte.

Výše uvedeným způsobem je tedy možné na iPhonu otevřít aplikaci Lupa. Pokud víte, že aplikaci budete využívat často, tak si ji můžete rovnou přesunout na plochu. Stačí na ikoně aplikace ve Spotlightu podržet prst, a poté zvolit možnost Přidat na plochu. Aplikaci Lupa každopádně můžete spustit i skrze ovládací centrum, do kterého ji musíte přidat. Stačí přejít do Nastavení → Ovládací centrum, kde dole v sekci Další ovládací prvky klepněte na ikonu + u možnosti Lupa. Následně můžete případně změnit také pořadí prvků v ovládacím centru. Po spuštění aplikace Lupa můžete kromě přiblížení využít také různé filtry, upravit barvy, zachytit snímky, sdílet obsah a mnoho dalšího.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.