Zavřít reklamu

Apple Watch mohou být dokonalým doplňkem každého uživatele iPhonu. Umí toho skutečnou spoustu – od zobrazování notifikací a dalších informací, přes trackování sportovních aktivit po měření nejen tepové frekvence. Protože ale toho umí tolik, jde s tím ruku v ruce jeden zásadní neduh, kterým je slabá výdrž baterie. V tomto článku se o ní dozvíte něco víc. 

Apple konkrétně u Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE uvádí výdrž až 18 hodin. Dle svých slov k tomuto číslu dospěl testy provedenými v srpnu 2020 s předvýrobními modely s předvýrobním softwarem, což už může být samo o sobě zavádějící. Výdrž baterie samozřejmě závisí na používání, síle mobilního signálu, konfiguraci hodinek a mnoha dalších faktorech. Skutečné výsledky se tak prostě budou lišit uživatele od uživatele. Pokud nicméně víte, že se chystáte na dvoudenní turistický výlet, počítejte s tím, že budete muset dobíjet energii. Nejen tedy sobě, ale i svým Apple Watch na zápěstí.

Jak nabíjet Apple Watch 

Stav baterie svých Apple Watch zjistíte na několika místech. Předně se jedná o přítomnou komplikaci s ukazatelem, který je součástí daného ciferníku. Stav ale najdete i v ovládacím centru, které zobrazíte přejetím prstu nahoru po ciferníku. Vidíte jej i v propojeném iPhonu, ve kterém si můžete dát třeba na plochu i patřičný widget informující vás o zbývající kapacitě nejen hodinek, ale samozřejmě také samotného iPhonu či propojených sluchátek AirPods.

Téměř vybitá baterie hodinek je zobrazována jako červená ikona blesku. Když je chcete nabít, nejde tak udělat při jejich nasazení na ruce – musíte je tedy sundat. Poté zapojte magnetický nabíjecí kabel do USB napájecího adaptéru připojeného do zásuvky a magnetickou koncovku přichyťte na zadní stranu hodinek. Díky magnetům se automaticky přesně ustaví a začne bezdrátové nabíjení. Červená ikona blesku po zahájení nabíjení zezelená.

Rezerva a další užitečné funkce 

Apple Watch se od iPhonu naučily poměrně hodně věcí, a to i co se správy baterie týče. I Apple Watch s watchOS 7 tedy poskytují optimalizované nabíjení baterie. Tato funkce vychází z vašich každodenních návyků a zlepšuje životnost baterie. Nabije se jen na 80 % a chvíli před tím, než obvykle zařízení odpojujete od napájení, se dobijí na 100 %. Toto ale funguje jen na místech, kde trávíte nejvíce času, tedy doma nebo kanceláři. Na cestách se tedy nemusíte bát, že byste neměli své hodinky připraveny k akci. S watchOS 7 můžete také snadno zjistit podrobnosti o vašich nabíjeních. Stačí k tomu jít do Nastavení, kde klikněte na Baterie. Uvidíte pak aktuální úroveň nabití s podrobným grafem.

Když baterie Apple Watch klesne na 10 %, budete na to hodinkami upozorněni. V ten moment se vás také zeptají, jestli chcete zapnout funkci Rezerva. Do ní se pak přepnou automaticky, když už je baterie ještě slabší. V tomto režimu pořád uvidíte čas (stisknutím bočního tlačítka), vedle kterého bude signalizováno slabé nabití červenou ikonou blesku. V tomto režimu také hodinky nepřijímají žádné informace, z důvodu úspory energie totiž už nejsou propojeny s iPhonem.

Rezervu nicméně můžete zapnout i na vyžádání. Učiníte tak přejetím nahoru po ciferníku, kdy tak otevřete Ovládací centrum. Zde klepněte na stav baterie zobrazený v procentech a přetáhněte posuvník Rezerva. Potvrzením nabídky Pokračovat se hodinky do této Rezervy přepnou. Pokud ji pak budete chtít manuálně vypnout, podržte boční tlačítko, dokud se vám na displeji nezobrazí logo Apple. 

.