Zavřít reklamu

Apple Watch mohou být dokonalým doplňkem každého uživatele iPhonu. Umí toho skutečnou spoustu – od zobrazování notifikací a dalších informací, přes trackování sportovních aktivit, po měření nejen tepové frekvence. Protože ale toho umí tolik, jde s tím ruku v ruce jeden zásadní neduh, kterým je slabá výdrž baterie. Proto jistě oceníte těchto 5 tipů pro prodloužení jejich výdrže. Apple u Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE uvádí výdrž až 18 hodin. Jenže dle svých slov k tomuto číslu dospěl testy provedenými s předvýrobními modely s předvýrobním softwarem a už nám také neříká, co všechno hodinky za těch 18 hodin trackovaly. Vezměte si jen, že jdete na celodenní túru do hor. Myslíte, že s vámi Apple Watch udrží 12 hodin krok a budou vám přitom měřit každý úder srdce? Horko těžko.

Existuje však několik možností, jak výdrž Apple Watch alespoň o něco prodloužit. Většinou je to ale samozřejmě na úkor jejich funkčnosti. Na druhou stranu můžete oželet nějaké „zbytečnosti“ s ohledem na to, že alespoň dokončíte aktivitu. Pojďme se tedy společně podívat na 5 tipů a triků, díky kterým můžete výdrž baterie Apple Watch zvýšit.

Aktualizace

Ještě, než kamkoli vyrazíte, podívejte se, jestli není k dispozici novější verze watchOS. Apple důrazně doporučuje používat vždy nejnovější verzi softwaru i z toho důvodu, že ta může opravovat známé chyby týkající se výdrže. Dostupnost aktualizace zjistíte v aplikaci Watch na spárovaném iPhonu. Stačí vám v ní přejít do panelu Moje hodinky a zvolit Obecné a následně Aktualizace softwaru. 

Úsporný režim

Pokud si měříte běžnou aktivitu, můžete si zapnout Úsporný režim. Ten vypne snímač tepové frekvence, který odebírá největší procento baterie. Pokud jde přitom jen o drobnou aktivitu, nemusíte u ní hned vědět všechny komplexní statistiky. Úsporný režim zapnete v aplikaci Watch na iPhonu, kde v panelu Moje hodinky klepnete na Cvičení, v němž se aktivace režimu nachází. Je třeba počítat s tím, že po jeho aktivaci nemusí být výpočty spálených kalorií tak přesné. 

Hrudní pás

Jste-li náruživými sportovci, měli byste zvážit možnost koupě Bluetooth hrudního pásu. Ten totiž může být pro přesnější a komplexnější měření vaší aktivity vhodnější. Tím, že pak převezme jisté funkce hodinek, takže je na nich můžete samozřejmě vypnout a tím šetřit jejich baterii. Pořád si na nich ale můžete kontrolovat veškeré statistiky, protože pás s nimi jednoduše spárujete.

Pomoci může i režim Rezerva. V něm ale nevidíte nic, než aktuální čas

Zapínání displeje

Jste-li temperamentní a hodně pohybujete rukama, ostatním nejen vyprávíte ale i patřičně gestikulujete atd., displej hodinek se zapíná častěji, než je třeba vhodné. Probuzení hodinek při zvednutí zápěstí jde ale vypnout, což můžete ocenit nejen při poradě, ale i na horské túře. Stačí k tomu v Apple Watch otevřít Nastavení, přejít do Obecné, klepnout na Probudit obrazovku a zde vypnout volbu Při zvednutí zápěstí probudit obrazovku. Informace na hodinkách poté můžete kontrolovat rozsvícením displeje dotknutím ho, nebo stiskem korunky. 

Bluetooth

Mějte na iPhonu stále zapnuté Bluetooth. Pokud jej vypnete, tak z důvodu hledání propojení s iPhonem se budou Apple Watch vybíjet rychleji. V zájmu úspornější komunikace jej tedy nevypínejte. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.