Zavřít reklamu

Spekulované se stalo realitou. Apple dnes prostřednictvím tiskové zprávy uvedl nové AirPods Pro. Sluchátka se představují s očekávaným potlačením okolního hluku, voděodolností, kvalitnější zvukovou reprodukcí, novým designem a se špunty ve třech různých velikostech. Nové funkce spolu s přídomkem „Pro“ vyhouply cenu sluchátek na více než sedm tisíc korun.

Hlavní novinkou AirPods Pro je bezesporu aktivní potlačení okolního hluku, které se neustále přizpůsobuje geometrii ucha a usazení špuntů, a to až 200krát za sekundu. Funkci mimo jiné zajišťuje dvojice mikrofonů, kdy první z nich snímá zvuky z okolí a blokuje je ještě dřív, než se vůbec dostanou k uším majitele. Druhý mikrofon pak detekuje a ruší zvuky jdoucí směrem od ucha. Spolu se silikonovými špunty je tak při poslechu zajištěn maximální izolační efekt.

Spolu s tím ale Apple své nové AirPods Pro vybavil také režimem propustnosti, který v podstatě deaktivuje funkci rušení okolního hluku. Ten přijde vhod zejména v místech, kde je vyšší frekvence dopravy a tudíž je pro orientaci v okolí potřeba i sluch. Režim bude možné aktivovat přímo na sluchátkách a také na spárovaném iPhonu, iPadu a Apple Watch.

airpods pro

Zásadní také je, že AirPods Pro disponují certifikací IPX4. To v praxi znamená, že jsou odolné proti potu a vodě. Apple ale podotýká, že se zmíněné krytí se nevztahuje na vodní sporty a že odolná jsou pouze samotná sluchátka, nabíjecí pouzdro už nikoli.

Ruku v ruce s novými funkcemi přichází i zásadní změna v konstrukci sluchátek. Ač sice AirPods Pro designově vychází z klasických AirPodů, disponují kratší a silnější nožičkou a zejména pak špuntovými koncovkami ze silikonu. I díky tomu by ale sluchátka měla padnout každému a uživatel bude mít na výběr ze tří velikostí koncovek dle svých preferencí, které Apple ke sluchátkům přibaluje.

AirPods Pro spunty

Změnou prošel i způsob, jakým se sluchátka ovládají.Nově je totiž na nožičce umístěný tlakový snímač, skrze který lze pozastavit hudbu, přijmout hovor, přeskakovat skladby přepínat z aktivního potlačování hluku do režimu propustnosti.

V ostatních aspektech jsou AirPods Pro v podstatě stejná jako AirPods druhé generace představené letos na jaře. Uvnitř tak najdeme stejný čip H1, který zajišťuje rychlé párování a umožňuje funkci „Hey Siri“. V podstatě stejná je i výdrž, kdy AirPods Pro vydrží až 4,5 hodiny poslechu na jedno nabití (až 5 hodin při vypnutém aktivním potlačování hluku a propustnosti). Během hovoru pak nabízí až 3,5hodinovou výdrž. Pozitivní novinkou ale je, že sluchátkům stačí jen 5 minut nabíjení, aby vydržely přehrávat hudbu přibližně hodinu. Spolu s pouzdrem, které podporuje bezdrátové nabíjení, pak sluchátka nabídnou více než 24 hodin poslechu.

AirPods Pro se začnou prodávat již tento tento týden ve středu 30. října. Nové funkce vyhouply cenu sluchátek na 7 290 Kč, tedy o patnáct set korun více, než kolik stojí klasické AirPody s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem. V současné době už je možné si AirPods Pro předobjednat, a to jak na stránkách Applu, tak například u iWant nebo Mobil Pohotovost.

.