Zavřít reklamu

Problémy s HomePody

Pokud vlastníte HomePod nebo HomePod mini, možná jste se i vy v poslední době setkali s problémem, kdy hlasová asistentka Siri nedokázala plnit hlasové příkazy, související se systémem chytré domácnosti HomeKit. Vězte, že nejste sami. Uživatelé po celém světě se poslední dobou potýkají s tím, že jejich HomePody – respektive Siri – nedokáže plnit příkazy, týkající se obsluhy a správy prvků chytré domácnosti. K problémům začalo hromadně docházet po aktualizaci na nejnovější verzi softwaru pro jablečné chytré reproduktory, a v době psaní tohoto článku zatím neexistovalo řešení. Nezbývá tedy než čekat, zda Apple chybu opraví při příští aktualizaci svých operačních systémů.

Desítky nových emoji

Zatímco řada uživatelů volá po četných změnách, vylepšeních a opravách chyb, které sužují některé z nových verzí jablečných operačních systémů, vypadá to, že se stoprocentní jistotou se v iOS 16.3 dočkáme zatím jen příchodu desítek nových emoji. Podle dostupných informací by jablíčkáři měli již po aktualizaci na iOS 16.3 mít ve svých iPhonech k dispozici více než tři desítky nových emotikonů, kterými mohou oživit svou písemnou komunikaci. Pokud jste až dosud bolestně toužili po světlemodrém, růžovém či šedém srdíčku, možná se jej dočkáte již s příchodem další aktualizace operačního systému iOS. Na další chystané emoji se můžete podívat v galerii níže.

Odchod klíčového zaměstnance

S příchodem nového roku opustil řady pracovníků společnosti Apple jeden z klíčových zaměstnanců. Z vrcholového managementu firmy letos odchází Peter Stern, který zde působil – respektive v tuto chvíli stále ještě působí – v segmentu služeb. Stern by měl firmu podle dostupných interních informací definitivně opustit koncem tohoto měsíce. Peter Stern působil ve společnosti Apple od roku 2016, a výrazně se podílel na současné podobě jablečných služeb. Kromě jiného spolupracoval s řadou významných vedoucích pracovníků včetně Eddyho Cua. Spolu se Sternovým odchodem firmu údajně čeká řada změn ve věci delegace jednotlivých úkolů, ke změnám by mohlo dojít v samotné oblasti služeb. Společnost Apple zatím nicméně Sternův odchod nepotvrdila ani nijak nekomentovala.

.