Zavřít reklamu

Po měsíci beta testovány vydal Apple aktualizaci iOS 16.3. Vyjma toho, že přináší podporu pro HomePod 2. generace a obsahuje nový způsob zabezpečení vašeho Apple ID, je zde i řada oprav. Co naopak chybí, jsou emoji. Proč? 

Stačí si udělat trochu výlet do historie a zjistíte, že společnost přicházela s novými emoji standardně ve druhé desetinové aktualizaci daného systému. Jenže naposledy tak udělala s iOS 14.2, který vydala v 5. listopadu 2020. S iOS 15 totiž došlo k přeskládání priorit, kdy emotikony nejsou na prvním ani druhém místě.

Bylo tomu totiž až 14. března 2022, kdy Apple vydal iOS 15.4 a s ním novou nálož emotikon. Nyní zde tedy máme iOS 16.3, které žádné nové nepřidává a dá se tedy tušit, že Apple kopíruje strategii z loňska a že nová jejich řada přijde opět až ve čtvrté desetinové aktualizaci někdy v březnu (iOS 15.3 bylo také vydáno na konci ledna).

Nové funkce, ale především i oprava chyb 

Mezi novinky iOS 16.3 ještě patří třeba nová tapeta Unity nebo rozšíření ochrany dat na iCloudu. Z oprav se pak jedná o následující: 

  • Opravuje problém ve Freeform, kdy se některé kreslicí tahy vytvořené pomocí Apple Pencil nebo vašeho prstu nemusí objevit na sdílených nástěnkách 
  • Řeší problém, kdy se tapeta na obrazovce uzamčení může jevit jako černá 
  • Opravuje problém, kdy se při probouzení iPhone 14 Pro Max mohly dočasně objevit vodorovné čáry 
  • Opravuje problém, kdy widget Home Lock Screen nezobrazuje přesně stav aplikace Home 
  • Řeší problém, kdy Siri nemusí správně reagovat na požadavky na hudbu 
  • Řeší problémy, kdy požadavky Siri v CarPlay nemusí být správně pochopeny 

Ano, tým, který ladí emoji systému iOS pravděpodobně nepracuje na jeho opravách. Vzhledem k novým funkcím, které přišly „jen“ s desetinovou aktualizací a k počtu oprav je tato verze poměrně zásadní, a to zejména pro majitele nových iPhonů. Jenže co je lepší? Mít opravené chyby, které nás trápí dnes a denně, nebo mít sadu nových emoji, které stejně nepoužijeme, protože beztak točíme pořád ty samé dokola?

Nových emoji se jistě dočkáme, a to nejpravděpodobněji v iOS 16.4. Kdyby pak tato aktualizace nepřinesla nic jiného, můžeme pořád říci, že něco nového v ní přece jen je. I jen toto pak může dát mnohým důvod k aktualizaci, i když se dá očekávat, že chyby bude Apple opravovat i nadále. Ještě v půli února bychom se měli dočkat iOS 16.3.1. 

.