Zavřít reklamu

Propracovaný ekosystém produktů Applu je jedním z důvodů, proč se vyplatí vlastnit od této společnosti více zařízení. Ta mezi sebou příkladně komunikují a šetří váš čas, když to potřebujete. Pomocí funkce Osobní hotspot na iPhonu tak svému Macu snadno nasdílíte internetové připojení, ať jste kdekoli. To navíc bez zbytečných otázek a potvrzování. 

Osobní hotspot a jeho zapnutí 

Pokud vycestujete z míst pokrytých Wi-Fi signálem, ale potřebujete se na svém MacBooku připojit k internetu, nebo pokud prostě váš poskytovatel nenabízí tak rychlé připojení, přičemž to mobilního operátora je rychlejší, existuje zde cesta „poslat“ si připojení z iPhonu do Macu. 

  • Na iPhonu otevřete Nastavení. 
  • Zvolte Osobní hotspot. 
  • Zapněte možnost Povolit připojení ostatním. 

Pokud chcete, můžete zde rovnou definovat i heslo Wi-Fi. Název připojení je pak závislý na pojmenování vašeho zařízení. Chcete-li jej změnit, jděte do Nastavení -> Obecné -> Informace -> Název. I když je pak nabídka Osobní hotspot přímo v Nastavení, tu samou nabídku najdete i po rozkliknutí nabídky Mobilní data -> Osobní hotspot. Obě jsou totožné a co uděláte v jedné, propíše se i do druhé.

Rodinné sdílení a automatizace 

Pokud používáte rodinné sdílení, můžete svůj hotspot sdílet s kterýmkoli členem své rodiny. To navíc zcela automaticky, nebo poté, co vás požádá o schválení. Chování tohoto si zvolíte v Nastavení -> Osobní hotspot -> Rodinné sdílení. Dáte-li automaticky, členové rodinného sdílení budou moci využívat váš hotspot bez zbytečných povolování.

V tom je ostatně i síla toho, pokud se ke svému zařízení připojíte na Macu. Kdykoli pak ten bude hledat Wi-Fi síť a nenajde ji, automaticky vám nabídne připojení se k hotspotu. Vy tak můžete okamžitě začít pracovat bez zbytečného vyhledávání sítě. Tato funkce se jmenuje Instant hotspot. Jedinou podmínkou je přihlášení přes stejné Apple ID. Na obou zařízení samozřejmě musí být zapnuté Wi-Fi a Bluetooth. Dokud pak bude Mac připojen k hotspotu, uvidíte v řádku nabídek místo klasického symbolu ikonu dvou propojených elips. Potřebujete-li se na hotspot připojit ručně, rozklikněte si jen ikonu Wi-Fi ve stavovém řádku, kde už uvidíte název svého iPhonu, který stačí vybrat. iPhone můžete pro stabilnější připojení propojit s Macem i kabelem, samozřejmě to ale není tak elegantní. Nabídku k tomuto v macOS Catalina a starším najdete v Předvolby systému -> Síť, v novějším macOS v Předvolby systému -> Sdílení -> Sdílení internetu.

 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více