Zavřít reklamu

Soustředit se na práci, tvorbu či studium může být někdy opravdu velmi těžké. Existuje spousta faktorů, které nás rozptylují. Naštěstí ale existují také nástroje, které vám se soustředěním pomohou – v našem dnešním článku vám představíme hned čtyři takové.

Forest

O aplikaci Forest jsme na stránkách Jablíčkáře psali v minulosti již několikrát. Jedná se o opravdu skvělý nástroj, kombinující prvky hry s motivací a funkcemi, které vám pomohou lépe se soustředit. Princip je jednoduchý – nastavíte si časový limit, během kterého se potřebujete na cokoliv soustředit, a pokud ho dodržíte, vyroste vám v aplikaci virtuální strom. Čím úspěšnější budete, tím větší bude váš les. Aplikace nabízí různé režimy úrovně “přísnosti”.

Be Focused

Aplikace Be Focused se mezi majiteli jablečných zařízení také těší velké popularitě. Umožní vám nastavit si časomíry pro jednotlivé úkoly, stanovit si délku a frekvenci pauz a pojmenovat si jednotlivé položky, na které se potřebujete soustředit. S intervaly můžete pracovat podle sebe a přizpůsobit si je naplno, k jednotlivým úkolům můžete přidávat poznámky a data. Aplikace je multiplatformní a je ke stažení zdarma. V prémiové verzi (25 korun jednorázově) získáte podporu synchronizace napříč zařízeními, možnost přidání štítků a filtrů, export dat do formátu CSV, automatické zálohy a další funkce.

Flat Tomato

Flat Tomato patří mezi velmi oblíbené aplikace typu Pomodoro. Pomůže vám nastavit si časové úseky, v jejichž průběhu se potřebujete soustředit na daný úkol. Aplikace Flat Tomato je multiplatformní s možností synchronizace napříč zařízeními, nabízí také verzi pro Apple Watch i s komplikacemi. Flat Tomato kromě jiného také nabízí možnost propojení s aplikacemi Todoist a Evernote.

.