Zavřít reklamu

Intel vede jednostranně zaměřenou bitvu, ve které je od samého začátku tím prohrávajícím. Nyní se navíc zesměšňuje scestnou statistikou o výkonu čipů. Místo toho, aby se totiž zaměřil na nový Apple Silicon M1, porovnává svůj nejnovější čip s tím starým, kterým je osazen 16“ MacBook Pro. A který je ostatně značky Intel. 

Společnost Intel zahájila své tažení proti Applu na začátku tohoto roku. V únoru spustila reklamy upozorňující na to, co můžete s PC dělat, ale s Macem ne. Ve skutečnosti se však jednalo jen o používání dotykové obrazovky a hraní her. O měsíc později si Intel najal herce Justina Longa, známého ze série reklam „I’m a Mac”, aby zesměšňoval počítače s čipem M1 a vyzdvihoval ty s těmi od Intelu.

CEO Intelu Pat Gelsinger toto později označil jen jako trochu té „konkurenční zábavy“ a uvedl, že pořád doufá, že se někdy v budoucnu stane společnost dodavatelem Applu. Jako vrchol pak mohlo vypadat uveřejnění reklamy, která ukazovala MacBook Pro v reklamě na procesor, který ten ale nikdy nepoužíval (i když zde byla snaha logo značky maskovat). Nejnovější „útok“ Intelu na Apple pak vlastně vypadá tak, že první jmenovaná společnost jen střílí do vlastních řad.

Zdroj: 9to5mac.com

Jako srovnání jablek s hruškami 

Intel totiž nyní sdílel screen s výkonnostním grafem, který má ukázat, že Mac není vhodný na hraní her a že počítač se systémem Windows je na to prostě lepší. Zmiňuje hry, jakými jsou Hitman 3, Far Cry New Dawn, Rainbow Six Siege, které běží ve Windows 10 skrze Boot Camp, nebo hru Total War: Three Kingdoms, která už je dostupná v rámci systému macOS. K tomuto lze vlastně konstatovat jen dvě fakta: 

  1. Snad si ještě někdo nemyslí, že by byl Mac opravu vhodný na hry 
  2. Pokud dělám srovnání, dělám jej tak, aby mělo vypovídající výsledek 

 Intel vzal 11. generaci svého čipu řady H a porovnal jej s tím obsaženým v 16“ MacBooku Pro, tedy s tím, který do něho sám dodal. Neučinil tak tedy s aktuálním 13“ MacBookem Pro, který je již osazen čipem od Applu, tedy čipem M1. Je tedy zjevné, že novinka Intelu v podobě Core i5 11400H s GeForce RTX 3060 hravě smázne Core i9 9980HK s AMD Radeon Pro 5600M. Jakou pak má takové srovnání vlastně smysl? To ví asi jen Intel. 

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více