Zavřít reklamu

Vloni v červnu se Apple při příležitosti vývojářské konference WWDC 2020 vytáhl s úžasným oznámením. Došlo totiž k představení myšlenky Apple Silicon, kdy procesory Intel v jablečných počítačích budou nahrazeny vlastními, ARMovými čipy. Od toho cupertinský gigant sliboval značný nárůst výkonu, nižší energetickou náročnost a delší výdrž baterie. Když poté v listopadu došlo k odhalení MacBooku Air, 13″ MacBooku Pro a Macu mini, které spojoval totožný čip M1, spoustě lidem takřka došel dech.

M1
Zdroj: apple.com

Nové Macy se totiž na poli výkonu posunuly na míle daleko. Například i obyčejný Air aneb nejlevnější jablečný laptop ve výkonnostních testech porážel 16″ MacBook Pro (2019), který stojí více než dvakrát tolik (v základní verzi vyjde na 69 990 korun – pozn. red.). Při příležitosti včerejší Spring Loaded Keynote jsme se navíc dočkali přepracovaného 24″ iMacu, o jehož svižný chod se opět stará čip M1. Nové Macy samozřejmě okomentoval i výkonný ředitel Applu Tim Cook. Podle jeho slov tvoří tři listopadové Macy majoritní část prodejů jablečných počítačů, na což se cupertinská společnost chystá navázat právě představeným iMacem.

Aktuálně se tedy v nabídce společnosti nachází již čtyři Macy s vlastním čipem Apple Silicon. Konkrétně tedy jde o zmiňovaný MacBook Air, 13″ MacBook Pro, Mac mini a nově i iMac. Po boku těchto „našlapaných mašin“ se stále prodávají i kousky, ve kterých tepe procesor od Intelu. Jedná se o 13″ a 16″ MacBook Pro, 21,5″ a 27″ iMac a profesionální Mac Pro.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více