Zavřít reklamu

Píšete-li e-maily, možná jste si všimli, že vám systém při zadávání prvních pár písmen v poli adresáta napovídá adresy, které vůbec nemáte v kontaktech, přesto jste je někdy použili. iOS si ukládá všechny e-mailové adresy, na které jste v minulosti posílali zprávy.

To je velice užitečná funkce, zvlášť pokud si nechcete některé adresy ukládat a zároveň si ušetřit jejich vepisování do pole příjemce. iOS si však pamatuje i ty adresy, které jste zadali chybně, navíc kolikrát danou e-mailovou adresu už prostě vídat nechcete. Jelikož nejsou v adresáři, nelze je jen tak vymazat, naštěstí způsob existuje.

 • Otevřete aplikaci Mail a napište nový e-mail.
 • Do pole adresáta napište prvních pár písmen kontaktu, který chcete vymazat. Nevíte-li přesnou adresu, můžete napsat zkusmo i jedno písmeno.
 • V seznamu našeptávaných adres uvidíte vedle každého jména modrou šipku, na tu klepněte.
 • V následující nabídce stiskněte tlačítko Odstranit z Posledních. Pokud chcete naopak adresáta uložit nebo adresu přiřadit k existujícímu kontaktu, nabídka poslouží i pro tento účel.
smazat-emailove-adresy
 • Hotovo. Tímto způsobem můžete odstranit jednotlivce z nabídky našeptávaných adres.

Příležitostný překladatel, hudebník a velký milovník jablečného železa.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Diky za tip. Nevite jeste, jak zamezit neustalemu prepisovani nazvu kontaktu Facebookem? Napriklad kontakt „mamka“ mi kazdy tyden zmeni na jeji jmeno. A jelikoz se sestra jmenuje stejne, tak pri psani sms a volani to nejde poznat.

  A stejny tip pro OS X?

  Stačí takový nabídnutý kontakt vybrat jako adresáta, a poté se na pravé straně modrého oválného zvíraznění objeví malá bílá šipečka (po najetí myší) a po kliknutí se objeví menu, kde jde provést právě tyto stejné úkony. uložit adresu jako kontakt, ale také odstranit ze seznamu posledních adresátů.

  Také chci to stejné na os x, víte někdo jak na to? Při psaní jména nebo mejlovky mi jako první naskakují kontakty které nemám uložené. Flusbrok a podobné nepoužívám.

celý text

Čtěte více.