Zavřít reklamu

Nativní Apple Maps jsou skvělým nástrojem, který vám pomůže najít cestu na různých místech; můžete je používat, pokud se pravidelně vydáváte na cesty po okolí. A pokud plánujete cestovat někam jinam, je to také praktická aplikace pro navigaci – ať už pěší, na kole, hromadnou dopravou nebo jinými způsoby.

Aplikace Apple Maps napříč Apple ekosystémem nabízí kromě jiného také skvělé možnosti, co se týče ukládání oblíbených míst. Kromě toho si můžete také nastavit adresu vašeho domova nebo práce, případně školy.

Jak v Apple Maps na Macu nastavit adresu domů a do práce

Na následujících řádcích si ukážeme, jak můžete v nativní aplikaci Apple Maps – respektive v Kontaktech – na vašem Macu nastavit adresu vašeho domova a práce, případně školy. Jedná se o velmi jednoduchý postup, jak ostatně za chvíli poznáte sami.

  • Na Macu nejprve spusťte nativní aplikaci Kontakty.
  • Klikněte na vaši vizitku a poté vpravo dole klikněte na Upravit.
  • Nakonec stačí jen v sekci Domov a Práce nastavit příslušné adresy a po dokončení procesu kliknout na Hotovo.

Po přidání adres do karty kontaktů byste měli být schopni po otevření aplikace Apple Maps ihned najít cestu k nim. V závislosti na místě, kde žijete, se můžete podívat, jak se na daná místa dostat autem, veřejnou dopravou nebo na kole. Přidáním míst, kde bydlíte a pracujete, do aplikace Apple Maps si můžete výrazně usnadnit cestu na tato místa. Můžete si zkontrolovat informace o veřejné dopravě v reálném čase a také se dozvíte, jak dlouho může vaše cesta trvat. Bez ohledu na to, zda používáte iPhone, iPad nebo Mac, byste s přidáním adres neměli mít velké potíže.

.