Zavřít reklamu

Stát se to může naprosto každému s jakoukoliv aplikací. Jednoduše si najdete v App Storu takovou aplikaci, která se vám na první pohled líbí, avšak stojí několik desítek korun. Rozhodnete se tyto peníze za aplikaci obětovat, ale jakmile ji spustíte, tak zjistíte, že to není to pravé ořechové. Občas jednoduše aplikace neodpovídá popisu, jindy zase nemusí fungovat správně. Pokud vás zajímá, jakým způsobem si můžete nechat vrátit peníze ze zakoupené aplikace v App Store, pak právě pro vás jsou následující řádky.

Jak si nechat vrátit peníze z aplikace z App Storu, která se vám nelíbí

Pokud jste si na iPhonu či iPadu koupili aplikaci, za kterou chcete vrátit peníze, tak je nutné, abyste se přesunuli na e-mailovou adresu, ke které máte vedeno vaše Apple ID. Následně si otevřete e-mail s fakturou od Apple za zakoupenou aplikaci. V tomto e-mailu sjeďte na jeho samotný konec, kde se nachází text Chcete-li zrušit nákup do 14 dnů od obdržení této faktury, nahlaste problém nebo nás kontaktujte. V této větě klikněte na odkaz Nahlaste problém, a poté se přihlaste pomocí vašeho Apple ID. Zde už poté jen stačí vybrat, z jakého důvodu chcete aplikaci vrátit a potvrdit odeslání zprávy. Nyní už jen stačí vyčkat, dokud vám nepřijde na stejnou e-mailovou adresu dobropis.

Apple ve většině případů vrací peníze vždy, ale abyste se vyhnuli zbytečným problémům, tak je rozhodně lepší do formuláře napsat alespoň jednu větu ohledně toho, z jakého důvodu chcete peníze vrátit. Na závěr jen dodám, že peníze lze vrátit maximálně do 14 dnů od vystavení faktury – pokud byste chtěli peníze vrátit po uplynutí této doby, tak máte smůlu.

App Store iOS

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.