Zavřít reklamu

Možná jste o Vánocích a na Nový rok kupovali z App Store aplikace a hry, o kterých jste si mysleli, že vás skutečně zaujmou. Už nyní ale víte, že je opak pravdou. Pokud je nechcete využívat a jednalo se o placené tituly nebo různá předplatná, můžete Apple požádat, aby platbu zrušil a utracené finance vám vrátil. 

Jedná-li se o App Store, bohužel tak nemůžete udělat přímo v něm, ale musíte navštívit speciální webové stránky nebo si rozkliknout odkaz v e-mailu, který vám po potvrzení nákupu přišel do e-mailové schránky. Na webu pak můžete vrátit obsah i z iTunes Storu, Apple Books a dalších služeb společnosti. Můžete tak udělat na jakémkoli zařízení, které má webový prohlížeč. Máte na to 14 dnů od provedení nákupu.

Požadavek o vrácení peněz při nákupu z App Store 

  • Jděte na stránky reportaproblem.apple.com, nebo se na ně přesměrujte z obdrženého e-mailu. 
  • Přihlaste se svým Apple ID. 
  • Následně klepněte na banner „Chci“ v sekci S čím vám můžeme pomoci. 
  • Vyberte Požádat o vrácení peněz. 
  • Níže poté zvolte důvod, proč chcete peníze vrátit. Můžete zvolit, že jste položku nechtěli vůbec koupit, nebo třeba že nákup provedlo nezletilé dítě atd. 
  • Vyberte Dále. 
  • Následně už jen vyberte aplikaci nebo předplatné či jinou položku na seznamu zakoupených a vyberte Odeslat. Tato možnost se nezobrazí, pokud jste se přesměrovali přímo z e-mailu dané položky. 

Apple následně vaši situaci posoudí a pokud uzná váš nárok jako oprávněný, vrátí vám peníze na kartu, ze které jste nákup provedli. O všem vás náležitě informuje v e-mailu přihlášeném k vašemu Apple ID. Nejde reklamovat ty položky, u kterých je platba ještě jako nevyřízená. K tomu musíte počkat, než proběhne. Vrácení finančních prostředků může trvat až 30 dní. 

.